Günün Tarihi:11 Ağustos 2020

‘Oyunu vatandaş bozacak!’


Türkiye ve AK Parti’yi yıpratmak isteyenlerin ekonomik bir saldırı içerisinde olduklarını dile getiren AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, “ Önce kapatma davası açtılar, arkasından e-muhtıra, 17-25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz gibi girişimlerde bulundular ama başarılı olamadılar. Şimdi de ekonomik saldırı ile karşı karşıyayız. Vatandaşlarımız AK Parti’ye sahip çıkarak oyunu bozacak” dedi.

AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ekrem Yüce, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken adaylığını ve yapacakları çalışmaları değerlendirdi.  Türkiye’nin dört bir yanında devlet ve millet için çalıştıktan sonra doğduğu, büyüdüğü ve sevdiği şehri Sakarya’ya hizmet için geri dönen Ekrem Yüce, birçok projesinden söz ederken iddialı açıklamalarda da bulundu.  

 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çok önemli görevler yaptınız. Biraz kendinizden ve hayata geçirdiğiniz projelerden bahseder misiniz? Ekrem Yüce kimdir?

Geyve’nin Çengel Köyü’nde dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Pamukova’da tamamladım. Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makine Bölümü’nden Yüksek Mühendis olarak mezun oldum. Ülkemin dört köşesinde görev yapma imkânını Mevla’m bana bahşetti. Diyanet İşleri Teşkilatı, Zirai Donatım Kurumu, Türkiye Vakıflar Genel Müdürlüğü gibi kurum ve kuruluşlarda görev yaptım. Daha sonra özel sektörde fabrika müdür yardımcılığı, fabrika müdürlüğü, genel müdürlük gibi görevlerde bulundum. ÇAYKUR’da da mühendislik, kısım müdürlüğünün ardından genel müdürlük ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerine atandım. ÇAYKUR’daki görevimin ardından ise Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı başkanlığına getirildim ve 6 yıldan beri de bu görevdeyim. Bu kamu ve özel sektör görevlerimin yanı sıra siyasetle bağlantılı Adapazarı Belediye Başkan Yardımcılığı, Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı ve Erenler Belediye Başkanlığı da yaptım. 24 Haziran seçimler münasebeti ile doğduğum, sevdiğim, büyüdüğüm şehrime hizmet etmek için gelmiş bulunuyorum.

Neden milletvekili olmak istediniz?

Bahsettiğim gibi 40 yıldır neredeyse yapmadığım görev kalmadı. Aldığım her görevde de başarılı oldum. Milletvekilliği adaylığımın ana temeli ise bu bilgi becerilerim ile hizmetlerimin en pik noktasını kendi şehrimde yaşamak istiyorum. Yani bilgi ve birikimimi Sakarya için harcamak istiyorum. Milletvekilliğine bunun için aday oldum.

Sakarya’nın sorunları neler? Sizin bu sorunların çözümleri için ne gibi projeleriniz var?

Bir ili tanımlayabilecek üç ana gövde vardır. Bunlar o ilin ekonomik, sportif ve kültürel yapısıdır. Artık iller ekonomik olarak ürünleri, sportif başarıları ve kültürleri ile tanımlanıyorlar. Sakarya’da çok saygın bir üniversitemiz var, Sakarya ile Üniversitemizi özdeşleştirmemiz gerekiyor. Bu konuda ciddi çalışmalara ihtiyacımız var. Bunun yanında Sakarya denince sporun akla gelmesi lazım. Sakarya bu güne kadar ülkemizin sporcu yetiştiren şehriydi. Çok önemli isimler Sakarya’nın evlatlarıdır. Bir duraklama dönemi yaşanıyor tekrar Sakaryaspor’u Türkiye’de ve Dünya’da en önemli yerlere getirmemiz gerekiyor.

Sakarya’nın hangi değerleri ön plana çıkartılmalı?

İlimiz hem tarımın beşiği hem de önemli bir sanayi şehridir. Ankara’nın ve İstanbul’un besin deposu Sakarya’dır. Kiraz’ın Ayva’nın ve Fındığın merkezi Sakarya’dır. Dolayısı ile bunları çok daha ön plana çıkarmamız gerekiyor. Ürünlerimizin coğrafi işaretlerini almamız gerekiyor. Markalaşarak Sakarya’yı çok daha ön plana çıkarmamız lazım. Bir yandan sporu bir yandan kültürü bir yandan da ekonomisi ile ön plana çıkan bir Sakarya oluşturmalıyız. Bu noktalardaki çalışmalarımızla Sakarya farklı bir Sakarya olacaktır

İlimizin size göre tarım konusundaki eksiklikleri nelerdir?

Sakarya şu anda ciddi bir şekilde tarımın beşiğidir. Bize düşen üretimi arttırıcı faaliyetlerde bulunmak, üretimde ön olana çıkmak ve kaliteyi yükseltmektir. Bizim üretim konusunda bir sıkıntımız yok ama en büyük sorunumuz pazardır. Markalaşma ile bu sorunu ortadan kaldırmamız gerekiyor.

DOKAP hakkında biraz bilgi verir misiniz? Ne gibi çalışmalara imza attınız?

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın kurucu başkanı benim ve 9 il bize bağlı. Bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak için sadece 2 yıl eylem planı oluşturduk.  Bu eylem planı çerçevesinde iki sektör ön plana çıktı Turizm ve Tarım. Biz bu sektörlere ağırlık verdik ve master planlar hazırladık. 40 yaylayı turizme açmak için çalışmalarımıza başladık. Bu merkezlerin imar planlarını dokuya uygun olarak yaptık. 4 bin kilometrelik yeşil yol dediğimiz koridorla yaylaları birbirine bağlayacağız. Bunun 2 bin 600 kilometrelik ana aksını tamamladık. Bununla birlikte bölgedeki bitkisel ve hayvansal üretim için çalışmalarımız oldu. Mera ıslahı konusunda projeler geliştirdik. On binlerce dekar araziye kanalları ile su ulaştırdık. Fındık ve çaylıkları rehabilite etmek için de projeler ürettik. Fındık altı tavukçuluğu geliştirdik. Süt toplama merkezleri kurarak vatandaşlarımızın sütlerini değerlendirmesini sağladık. Bu projelerimizin hepsini Sakarya’ya uyarlayacağız. Doğu Karadeniz de yapılan projelerin hepsini Sakarya’ya getirmek istiyoruz.

Seçim çalışmalarınız nasıl gidiyor. Vatandaşlar AK Parti’yi nasıl karşılıyorlar?

Yoğun bir çalışma takvimi içerisindeyiz. İlçelerimizi gezerek Sakaryalılar ile bir araya geliyoruz. Vatandaşlarımızın yüzde 99’u AK Parti ile beraberler. Bir takım eksiklerimiz tabi ki olabilir ama vatandaşlarımız AK Parti’den başka gidecek yerleri olmadığını söylüyor. İnsanlar AK Parti’yi ailesi olarak görüyor. Büyük bir sahiplenme var. Gittiğimiz yerler miting alanı gibi oluyor. Sakarya’da hedefimiz 7-0. 6-1 konusunda şüphemiz yok, 7-0 için uğraşıyoruz. Yüzde 70’i yakalayacağımızdan da hiçbir şekilde şüphemiz yok.

Ekonomik gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

AK Parti kurulduğundan bu güne kadar dahili ve harici bedbahtlar tarafından eleştiriliyor. Ülkenin kalkınmasına ve gelişmesine yönelik proje üretmeden sadece AK Parti’yi yıpratmak üzerine politika geliştirdiler. Hedef AK Parti’yi devre dışı bırakmak oldu hep. Bunun için kapatma davası açtılar. Bir oyla kurtulduk bu davadan.  Arkasından e-muhtıra, 17-25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz gibi girişimlerde bulundular ama başarılı olamadılar şükürler olsun. AK Parti bugüne kadar bu badirelerle uğraştı şimdi ise ekonomik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Vatandaşlarımız bunu anladı. Bu oyunu bozacaklarını söylüyorlar ve inadına AK Parti’ye sahip çıkıyorlar. Vatandaşlarımıza bunun için teşekkür ediyorum.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Sakaryalı hemşerilerimizin geçmiş bayramlarını kutluyorum. Sakarya bütün illerin ilidir. Sakarya’da bütün şehirlerden insanlar huzur içinde yaşıyor çünkü. Sakarya Türkiye’dir. Sakarya bir kültür mozaiğidir. Sakarya çok saygın bir şehirdir ve çok daha iyi günler yaşayacaktır. Allah kardeşliğimizi bozmasın.

 

18 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1670 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU