Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘İmar Barışı’nı anlattılar


İmar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılara verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşın imar sorunlarını çözmeyi amaçlayan ‘İmar Barışı’ toplantısı Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Başkanlığında belediye meclis salonunda yapıldı.

Mevzuat

Toplantıya Erenler İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Erenler Tapu Müdürü Tevfik Adıcan, Erenler İlçesi Muhtarları ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, daire müdürleri katıldı. Toplantıda muhtarların sorularını yanıtlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Ahmet Ersöz İmar barışı ile ilgili sunum yaparak mevzuat hakkında bilgiler verdi.

7 gün, 24 saat

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Öztürk, “İmar Barışı ile ilgili düzenlemede Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen arkadaşlarımız mevzuatla ilgili bilgiler verecek. Gittiğimiz her yerde imar barışı ile ilgili birçok soru ile karşılaşıyoruz bu sorulara net cevap alabilmek için burada bir araya geldik.  Bu düzenleme ilgili güzel bir fırsat doğdu İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılacaktır. Bu tür durumda olan yapı sahipleri, bu uygulamaya e-devlet sistemi üzerinden 7 gün, 24 saat ulaşabilecekler. Vatandaşlarımız sisteme girdiğinde karşılaştıkları sorunlar olabilir. Bu konuda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve ilgili tüm birimler vatandaşımıza yardımcı olacaklar. İmar Barışı ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Tarihi fırsat

Düzenleme ilgili açıklamada bulunan İlçe Kaymakamı Salih Karabulut, “İmar mevzuatı çok uzun zamandır gündem de olan bir konuydu. Hükümetimiz tarihi bir fırsatı altın tepsi içerisinde bizlere sundu. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Buradaki amacımız da bu İmar Barışı düzenlemesi ile ilgili bilgi sahibi olmaktır. Bu toplantıda bizleri bir araya getirerek bilgilendirilmemizi sağlayan Başta Belediye Başkanımız Cavit Öztürk ve çevre şehircilikte görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz imar barışı ülkemize şehrimize ilçemize hayırlı olsun” dedi. 

20 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 653 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU