Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Sakaryalı tercihini yaptı


Sakaryalı seçmenler dün sabahın erken saatlerinde Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi için sandığa giderek oylarını kullandılar. Sakarya genelinde 665 mahallede 2 bin 257 sandıkta 705 bin 270 seçmen oy kullanarak yeni hükümet sistemi için tercihini yaptı. İşte seçim manzaraları…

Katılım yüksekti

Seçimde, yurt içinde toplam 56 milyon 322 bin 632 seçmen, 180 bin 65 sandıkta oy kullandı. Türkiye genelinde seçmenler saat 08.00-17.00 saatleri arasında sandık başına gitti. Sakarya'da vatandaşlar, oy kullanmak için erken saatlerde okullara giderek oylarını kullandılar. 705 Bin seçmen 2 bin 235 sandıkta ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanı ve Meclis’te görev alacak milletvekillerini belirlemek için dün sabah saatlerinden itibaren oy vermek için sandık başına gitti Vatandaşların seçime katılımının yüksek olduğu dikkat çekti.

Hata olmaması için

Geçmiş seçimlere oranla sandıklar ve oy kullananların sayısı bir hayli fazlaydı. İktidarından muhalefetine kadar her siyasi partinin sandıklarda ki görevlileri hata olmaması için olağanüstü gayret gösterdi.

Polis memurları

Oy pusulaları hakkında görevlilerden bilgi alan seçmenler, kabinlere girerek oyunu kullandı. Oy kullanma süresi başlamadan görevliler pusulaları mühürleyerek gerekli hazırlıkları bitirdi. Mesaisi olan polis memurları da saat 08.00'de oylarını kullanarak görev yerlerine döndü.

İki pusula tek zarf

Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesinin yasak olduğu sandık bölgelerinde herhangi bir olayş yaşanmadı. Seçmen, cumhurbaşkanına ve milletvekillerine yönelik tercihte bulunduğu iki ayrı oy pusulasını aynı zarfa koyarak sandığa attı.

Seyyar sandıklar

Türkiye’de ilk kez Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde uygulanan seyyar sandık kapsamında ilimizde de 18 seyyar sandık oluşturuldu. Bu kapsamda, seyyar sandıklarda oy kullanabilmeleri için hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olduğunu beyan eden seçmenlerin ayağına sandık götürüldü. Ayrıca Ferizli Cezaevi’nde 2, Geyve ve Hendek’teki cezaevlerinde de birer olmak üzere cezaevlerinde toplam 4 sandık kuruldu.

Yoğunluk oluştu

Vatandaşlar oy kullanacağı bölgelerde zaman zaman yoğunluk oluştururken, yaşlıların ise sandığa ilgi gösterdiği gözlemlendi. Renkli görüntülerinde yaşandığı seçimlerde tatsız olay yaşanmamsı sevindirdi.

25 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU