İşte Sakarya bu! yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız :
Kimden : Kime :
Mesajınız :

İşte Sakarya bu!10 Ekim 2017, Salı

Sakarya’da önceki akşam öyle tarihi bir an yaşandı ki, görenler görmeyenlere anlatsın… Sadece spor adına değil, spor dışında bile çok güzel sahneler vardı.

Yeni stadyumun açılışı gerçekten muhteşem oldu. 28 bin 154 kişilik stadın sadece konuk taraftar bölümünün boş kaldığı maç öncesinde taraftarların hazırladıkları o güzel sahne ile bu şehrin sporu ne kadar sevdiği bir kez daha ortaya çıktı.

1999 depremi sonrasında şehrin toparlanması adına, ‘sosyal aktivite olarak ne yapılabilir?’ sorusu karşısında en güzel sosyal etkinliğin Sakaryaspor’un maçlarına devam etmesi olduğu kararına varılmıştı.

Sonrasında yaşadığımız üzücü kazanın ardından da anında toparlanan camia, yoluna devam etmişti. O günleri unuttuk mu? Asla, işte önceki gece maç öncesinde bu görüntülerle stadımızın açılışını yaptık.

Bir tarafta deprem, diğer tarafta otobüs kazamız ve ortada Yeşil Siyahlı amblemler… Tribünlerde, ‘Uğruna ölümlere gidip geldiğim” yazısı… Hepsi anlam dolu olunca duygusal anlar yaşandı.

Hele ki o günleri bilenler gözyaşlarını tutamadılar. Bir de unutmamak gerekir, bu sevda uğruna giden canlar var… Hepsini rahmetle anıyoruz.

Yeşil Siyahlı camia gerçekten değil Türkiye’ye, dünyaya örnek olacak güzelliklere imza atıyor. İşte burası Sakarya dedirtiyor…

Futbolcularımızda sahaya, ‘Bu şehri sizinle sevdik’ yazılı pankart ile çıktılar. Gerçi maçta gol dakikası olan 59. dakikaya kadar futbol adına güzellik yoktu. Ama ben bunu stadı dolduran binlerce taraftarın futbolcular üzerine getirdiği yüke yani strese bağlıyorum.

Futbolcularımız ne kadar profesyonel olsalar da, belki birçoğu böylesine bir taraftar topluluğu önünde ilk kez maça çıkıyor olabilir. Bu nedenle bunu da normal görmek gerek…

Gol ile birlikte coşkumuz arttı. Hele ki ikinci golden sonra keyfimize diyecek yoktu… Dediğim gibi, takımın işi ligde zor ama bu taraftara alışıp tribün gücünü de arkalarına aldılar mı sıkıntı bitecek gibi…

Takıma baktığınızda birbirinden yetenekli bir çok futbolcumuz var ama henüz çok iyi uyum sağladıkları söylenemez. Bu uyum sağlandığında zaten goller kendiliğinden gelecek.

Neyse ki stat açılışımızda bir kazaya kurban gitmedik. Bu maçı 2-1’de olsa kazandık. Yeşil Siyahlı camia olarak, bu hafta keyfimize diyecek yok.

Hele ki bir de bu hafta sonu deplasmanda lider Şanlıurfa’yı yenersek değmeyin keyfimize… İşte o zaman bu Sakaryaspor’u kimse tutamaz.

Zaten bu taraftar, bu stat değil 1. Lig’e, Süper Lig’e yakışır ama, basamaklar birden çıkılmıyor. Önce 1. Lig sonrasında da bekle bizi Süper Lig  geliyoruz…