Günün Tarihi:6 Haziran 2020

‘A6aaTa’ Müzik Grubu neşelendirdi


Hendek Kafkas Kültür Derneği’nin Rasimpaşa Kültür Merkezi’nde düzenlediği konser büyük ilgi gördü.

‘A6aaTa’ Müzik Grubu’nun verdiği konseri çok sayıda kişi ilgiyle izlerken Dernek Başkanı Kamil Atrışba, dernek üyeleri olarak yaptıkları çalışmaları anlatırken konseri izlemeye gelenlere de teşekkür etti.

Derneğin kurulduğu 1992 yılından bugüne kadar kurumsal aidiyetinden uzaklaşmadan hizmetleri sürdürdüklerini belirten Başkan Atrışba, “Derneğimiz özellikle ana dile büyük önem verdi ve MEB’in 5-6-7-8. sınıflarındaAbazaca ve Adigece’nin seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmasıyla NüfrenBeylice Ortaokulu’nda Türkiye’de ilk açılması bahtiyarlığına sahip olduk.

HEM ile ortak olarak Abazaca ve Adigece kurslarının açılması içingirişimde bulunduk Abazaca kursunu sertifikalı olarak açtırdık. Emeği olanlara teşekkür ediyorum. Bu gecede müzik programımızda müzik ile ana dili zihinlerde pekiştirmek anavatanımızla diasporamız arasında bağlar kurarak dilimizi geliştirmek amaçlı konserimizi yaptık” dedi.

29 Haziran 2018 , Cuma Bu haber toplam 1012 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU