Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Bari bu kez olsun!


Yeni sistemde bakanlık ve oluşturulacak 9 kurul ile 4 ofise doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından atama yapılacak.

16 bakanlık olacak

Yeni sistemde Türkiye’nin yönetimine yön verecek olan 16 bakanlık ile kurullara doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından milletvekilleri dışında atama yapılacak.

 

Sorunlar

Türkiye’nin yönetiminde doğrudan etkili olacak olan bakanlık ve kurullarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın Sakaryalı isim veya isimlerin olması ilimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlayacaktır.

 

TBMM dışından

Yeni sistemde bakanlık ve oluşturulacak yeni kurullara milletvekilleri dışından atama yapılacağından, mevcut Sakarya milletvekillerinin bu görevlere getirilmesi söz konusu değil. Muhtemel bakanlık veya kurul üyeleri için şu anda AKParti’de Sakarya milletvekili olmayanların şansı bulunuyor.

 

29 Haziran 2018 , Cuma Bu haber toplam 1006 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU