Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Yüzme kursları başladı


Adapazarı Belediyesi’nin çocuklara yönelik bu yıl altıncısını düzenlediği yüzme etkinliğine start verildi. Yüzmeye ilginin fazla olması zaman zaman izdiham yaşanmasına neden oldu bu durum da velileri strese soktu

Açılış Sezer’den
Adapazarı Belediyesi’nin çocuklara yönelik, Sakarya Yüzme Havuzunda düzenlediği yüzme etkinliğinin açılışına, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Adapazarı İlçe Gençlik Spor Müdürü Yavuz Salman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emre Kurt ile çok sayıda aile katıldı.

‘Sosyal iletişim’
Çocuklara yönelik düzenlenen kursun açılış konuşmasını yapan Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, amaçlarının daha sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmek olduğunu ifade ederek, “Yüzme kurslarına katılan çocuklarımız burada hem temel yüzme tekniklerini öğreniyor hem de yeni arkadaşlıklar edinerek küçük yaşlardan itibaren sosyal iletişimlerini geliştiriyorlar.’’ Dedi.

‘Teşekkür ediyorum’
Sözlerine devam eden Rıdvan Sezer , ‘’Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bu kurslarla çocuklarımız eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor. Bizler de Adapazarı Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da spor konusundaki hassasiyetimizi ortaya koyarak, toplumumuza sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmenin çabası içerisinde olacağız. Bu vesile ile Sayın Başkanımız Süleyman Dişli, Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Kobaş Yüzme Kulübü Sporları Yönetim Kurulu Başkanı Meydan Kobaş, camiasına bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum” dedi.
 

650 çocuk
Adapazarı Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen yüzme kursu iki buçuk ay sürecek. 7-10 yaş grubu çocuklarına yönelik düzenlenen yüzme kursunda bu yıl da 650 çocuk yüzmeyi öğrenecek.

İzdiham
Yüzme kursuna beklenenden çok ilgi olunca organizasyon eksikliği nedeniyle izdiham yaşandı. Çocuklarının isimlerini duvarlara asılı kâğıtlarda arayan veliler zor anlar yaşadılar. Özellikle küçük çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği kurs açılışında istenmeyen görüntüler yaşandı.

 

30 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 767 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU