Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Duyarlı olalım!


SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, Sapanca Gölü kıyı şeridine inşa edilen ve göle atıksuların ulaşmasını engelleyen kolektör hattında parsel bacaların kapaklarının çalınmasıyla, içlerine atılan çöplerden dolayı tıkanma sorunu yaşandığını bu yüzden vatandaşların duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Son anda engellendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Havza Koruma Şube Müdürlüğü ekiplerince Sapanca Gölü ve çevresinde gerçekleştirilen rutin temizlik çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar esnasında Serdivan Aşağıdereköy Mahallesi göl kenarında yer alan piknik alanını temizlediklerini söyleyen SASKİ Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan, Sapanca Gölü kıyı şeridine inşa edilen ve göle atıksuların ulaşmasını engelleyen kolektör hattında parsel bacalarının kapakları çalınırken, üzeri açık kalan bacalara atılan çöpler tıkanmaya neden olduğunu ve göle atıksuların karışmasının ekiplerin müdahalesiyle son anda önlendiğini aktardı.

Çöpler toplandı

Ercan, “Aynı zamanda piknik alanı ve vatandaşların uğrak noktalarından olan bölgede kolektör hattımıza ait iki parsel bacasının kapakları çalınmış. Piknik alanında ve kapakları çalındığı için açık olan parsel bacalarının içinde çok sayıda çöp bulunuyordu. Ekiplerimizin zamanında müdahalesiyle bu bacalardan toplam 40 torba çöp çıkarıldı ve kanal aracımız vasıtasıyla tıkanıklık giderildi. Toplamda ise piknik bölgesinde 150 torba çöp toplandı. Eğer zamanında müdahale sağlanmamış olsaydı bacalar taşma yaparak göle boşalacak ve temiz su kaynağımız atıksularla kirlenecekti. Hepimize ait olan çevremizi ve kaynaklarımızı en iyi şekilde korumak için vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz” dedi.

3 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 509 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU