Günün Tarihi:15 Ocak 2021

‘Esnaflarımız desteklenmeli’


Sakarya Berberler Esnaf Odası Başkanı Haluk Hacıoğlu, yeni kurulacak hükümetten beklentilerinin olduğunu belirterek isteklerde bulundu.

Cumhurbaşkanımızın yanında

Başkan Hacıoğlu, “Öncelikle 24 Haziran seçimlerinden çıkan sonucun şehrimiz ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. TBMM’de şehrimizi ve bizleri temsil edecek olan milletvekillerimize görevlerinde üstün başarılar diliyoruz. Esnaf olarak her zaman milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın yanında yer aldık, almaya devam edeceğiz. AK Parti hükümetlerinin esnaflarımıza yaptığı destekleri biliyor ve devamının gelmesini arzuuyoruz Esnaf olarak biran önce yeni hükümetin kurulması ve esnaflarımıza destek verilmesini bekliyoruz” dedi. 

 

SSK ve Bağ-Kur vergileri

Berber esnafları dahil tüm esnafların beklentileri olduğunu dile getiren Başkan Hacıoğlu, “Tüm esnaf guruplarının olduğu gibi berber esnafları olarak yüksek orandaki vergi yükleri bizim en büyük sorunumuz. Kirasını ödemekte zorlanan esnaflarımız yanında çırak bile çalıştıramıyor. Vergi yüklerinin hafifletilmesi ve esnaflarımızın cirosuna göre alınmasını ümit ediyoruz. Yüksek SSK ve Bağ-Kur primleri belimizi büküyor. 600 lira sigorta vergisi ödüyoruz. Bu oranlar çok yüksek ve yeniden düzenlenmesi en büyük beklentimizdir. Esnafımız desteklenmeli, korunmalı ve faizsiz kredilerle ayakta tutulmalıdır ” dedi.

 

Çırak bulamıyoruz

Hacıoğlu, “Vergi yükleri, girdilere ve ürünlere gelen zamlar kara kara düşündürmek iken dükkanda çalıştıracak çırak sıkıntı ülke genelinde yaşanan bir sorun haline gelmiştir. Biz Sakarya olarak bir adım attık ama bunun devamı gelmelidir. Çıraklık teşvikleri artması durumunda hem esnafımız nefes alır, hem de mesleği gelecek kuşaklara taşırız. Bizlerde eğitim faaliyetlerine ağırlık verir ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Gençlerimizi internet kafelerden bu sayede kurtarabiliriz. Bu konuda milletvekillerimizle ortak çalışma yapmalıyız. Mesleğimizin geleceği için atılacak her adım bizleri sevindirecektir.” şeklinde konuştu.

 

4 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 634 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU