Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

‘Çocuklar için harekete geçme vakti’


Her gün gelen çocuk istismarı haberlerinin geldiğini söyleyen CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, “Herkes için adil yargılama ve yaptırıcı cezalar uygulanmalıdır. Herksin çocuklar için harekete geçme vaktidir” dedi.

Basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu çocuk istismarı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. İl binasında düzenlenen basın açıklamasına Çeroğlu’nun yanı sıra İl Başkanı Erdoğan Isır, ilçe kadın kolları başkanları ve partililer katıldı. Her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile güne uyandığımızı hatırlatan Çeroğlu, “İktidarın başkanı bugün çıkmış, ‘çocuk istismarı için en ağır cezaları getireceğiz, bu toplumsal bir dinamittir’ diyor. Ne yazık bu sözler iktidarı her zamanki gibi söylediği başka, yaptığı başka olmaktan öteye geçirmiyor” dedi.

 

Hukuk güvenliği

Evrensel değerlere uygun, bilimsel, çocuk hak ve özgürlüklerini esas alan yöntemlerin belirlenmesi gerektiğini ifade den Çeroğlu, “Özellikle medyada kızların ‘cinsel obje’ olarak gösterilmesinin önüne geçilmelidir. Herkes için adil yargılama ve yaptırıcı cezalar uygulanmalı ve hukuk güvenliği sağlanmalıdır. Yapılanların dini, dili, ırkı yoktur. Herksin çocuklar için harekete geçme vaktidir” dedi.

 

‘Yaşamlar öreceğiz’

Meclisten taleplerini de sıralayan Azize Çeroğlu, “ Çocuk hak ihlallerine ilişkin komisyon kurulmalıdır. Çocuğa yönelik şiddeti önleme ulusal eylem planının çıkarılması ve uygulanmaya başlanmasını istiyoruz. Kadın ve çocuk bakanlığının kurulmasını bekliyoruz. Bilinmelidir ki biz anneler ve duyarlı insanlar yılmadan mücadele edeceğiz. Tüm çocukların aydınlık yarınlarda görebilecekleri yaşamlar öreceğiz” şeklinde konuştu. 

7 Temmuz 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 629 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU