Günün Tarihi:23 Haziran 2021

Şeker’e Sakaryalı talip!


Adapazarlı çiftçilerin 6 yıl önce borç nedeniyle Bank Asya’ya devretmek zorunda kaldıkları oradan da 2013 yılında Ülker Grubu’na geçen Adapazarı Şeker Fabrikası’nın yeniden Sakaryalılar’a dönmesi için girişim başlatıldı.

Ülker satışa çıkardı

Ülker Grubu’nun yaptığı yatırımlarla kapasitesini arttırmasının yanında arıtma tesislerini de büyüten Şeker Fabrikası’nı satışa çıkardığı belirtiliyor. Bu satış haberi üzerine Sakarya’dan bir grup girişimcinin fabrikayı almak üzere harekete geçtiği öğrenildi.

Grup oluşturuluyor

Fabrikayı borçları nedeniyle Bank Asya’ya kaptıran APEK’in de yeni oluşturulması planlanan işadamlarının bulunduğu konsorsiyumda yer alması için gerekli görüşmelere başlandığı öğrenildi. Sakarya iş dünyasının öncülüğünde oluşacak konsorsiyumun Ülker Grubu’na giderek fabrikaya talip olduklarını iletecekleri belirtiliyor.

Bank Asya APEK’i borçlandırıp adeta elinden aldığı Şeker Fabrikası’nı bir yıl sonra 400 dönümlük arazisi ile birlikte 182 milyon liraya Ülker Grubu’nun bağlı olduğu Yıldız Holding’e satmıştı. Fabrika son 3 yıldan beri yaptığı üretim ile de karlı bir yatırıma dönüşmüştü.

 

9 Temmuz 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1953 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU