Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Taraklı’da şiir şöleni


Taraklı’da Rüştiye Meydanı’nda “Şairlerin dilinden şiir gecesi” şöleni Taraklılıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Yoğun ilgi

Taraklı Belediyesi, İdealist Genç Düşünürler Derneği, Uzak Ülke Dergisi ve Paşalar Termal Otel ve Devremülk Konakları tarafından ortaklaşa düzenlenen ve  Şairler Nurullah Genç, Nurettin Durman, Müştehir Karakaya, Behçet Gülenay, Recep Garip, Mehmet Demirkapı’nın katıldığı etkinlik Ömer Faruk Argun’un modaratörlüğünde gerçekleştirildi. Büyük üstatlara ödüller takdim edildi .Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe Taraklı Kaymakam Cihat Koç Geyve Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykon ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz ile İdealist Genç Düşünürler Derneği Başkanvekili Muhsin Öztürk ile şiir severler katıldı.

Ödüller

Yerel saz sanatçısı Yetiş Gül’ün canlı fon müziği eşliğinde şairler sıra ile önce anı paylaşıp sonrasında şiirlerini okudular. Taraklı Kaymakamı Cihat Koç etkinlikte yaptığı konuşmasında, "Taraklı’da şiir etkinliği düzenleyen bizlerin burada bulunmasını sağlayan herkese ,şairlerimize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. Şairlerin şiirlerini okumasının ardından etkinliğe katkı sağlayan şairlere, günün anısına birer plaket çiçek ve Taraklı'nın yöresel ürünler takdim edildi. Ödüller; Nureddin Durman: Kültür ve Sanat Onur Ödülü, Nurullah Genç: Yılın En İyi Şiir Ödülü, Müştehir Karakaya: Yılın En İyi Roman Ödülü, Recep Garip: Medeniyet Ödülü, Behçet Gülenay: Yılın En İyi Çocuk Edebiyatı Ödülü, Ömer Faruk Argun: Yılın en iyi genç Şairi ödülü, Mehmet Demirkapı: Yılın  heyecanlı şairi, Muhsin Öztürk: Vefa ödülü verildi. 

10 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU