Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Polis amcalar çocukları sevindirdiler


Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ‘Polise Koş’ etkinliği dün Çark Caddesi’nde gerçekleştirildi.

Hediyeler dağıttı

Vatandaş- Polis diyaloğunun geliştirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacı ile gerçekleştirilen etkinlikte İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte Çark Caddesi’nde çocuklara hediye dağıttı. Kaya, çocuklara ve ailelerine olası durumların polislere bildirilmesini ve çocukların polislerden kesinlikle korkmamalarını istedi.

 

Farkındalık

Caddede düzenlenen etkinliğin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan  İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya,  “Çocuklarımızın çok dramatik bir şekilde canlarını kaybetmesi aileleri ve bizim için çok üzücü bir durum. İlimizde de buna bir farkındalık oluşturmak maksadıyla Çark Caddesi esnafıyla bu işi tanıtarak çocuklar ve aileleriyle bir iletişim kuralım istedik. Çocuklarımıza sembolik olarak ağırlıklı polis amblemi olan ve üzerinde 155 yazan hediyeler takdim ettik. Çocuklarımızın herhangi bir sıkıntıyla karşılaştığında direk polise koşmalarını öneriyoruz. Anne ve babalarında duyarlılıkla hareket etmesini istiyoruz. Çocuklarımız güvenli bir şekilde polisin şefkatli kollarına koşabilirler" dedi.

 

Teşekkür etti

Çark Caddesi Esnaf ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Turgaç, “Özellikle alışveriş esnasında anne babalar çocukları polislerle korkutuyorlar. Polisin onların zor durumlarda başvuracakları ilk kişi olduğunun bilincine varılması gerekiyor. Çocuklara bu bilinci küçük yaşlarda aşılamalıyız. Bugün bu doğrultuda bir etkinlik gerçekleştirmek istedik. Bizlere verdikleri desteklerden ötürü İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’ya teşekkür ediyoruz. Kendisi ilimize geldiğinden beri Çark Caddesi’nin çehresi değişti. Biz de esnaflar olarak polislerimizle caddeyi güzelleştirmeye devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

14 Temmuz 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 838 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU