Günün Tarihi:23 Kasım 2020

Rektörlükte devir teslim


Sakarya Üniversitesine Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle atanan yeni rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, rektör vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’dan görevi devraldı.

Süreç

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 15 Temmuz 2018’de Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan, görevi rektör vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’dan devraldı. Rektörlük makamında düzenlenen törende konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, “Yaklaşık 3 aydır bu görevi yürütüyorum. Bu kısa sürede üniversitemizin Uluslararası Kalite Ödülü başvuru süreçlerini yürüttük. Fakültelerimizin akreditasyonu çalışmalarına devam ettik. Mezuniyet törenlerimiz gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi’nin yükseliş trendinin yeni rektörümüzle de devam edeceğine inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” dedi.

İleriye götürmek

Sakarya Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Fatih Savaşan, “9 yıldır Sakarya Üniversitesi’ndeyim. Bu camiayı yakından tanıyorum. Üniversitemizi daha da ileriye götürmek için çalışacağım. Allah muvaffak etsin. Bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’a, YÖK Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geçici rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Ruh

Savaşan, “Bence SAÜ'nün bir ruhu var. Nezat Kor ve Sebahattin Zaim hocalar bu ruhun, bu ideailizmin mücessem halleridir. Genç ve kaliteli akademisyen yapısı ve Sakarya şehri ile bütünleşmiş yapısı ile üniversitemiz, üniversiteler arasında kedine saygın bir yer edinmiştir. Bize düşen enerjisi olan akademisyenleri ve akademik birimleri desteklemektir. İlk gününde itibaren üniversitemizin gelişmesine katkı sunan hocalarımıza ve idari personelimize teşekkür ederim. Liyakat esaslı ve istişareye önem veren bir idari mekanizma ile Yeni Türkiye İdealine en fazla desteği vermeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Tören

YÖK’ün politika oluşum süreçlerine katkı vereceklerini belirten Savaşan, “Oluşan politikaların bize düşen kısmını azami gayretle yerine getireceğiz. Bize düşen şey tevazu ve tüm paydaşların görüşlerini dikkate almak, şehrimizin markalarından birini daha ileriye taşımaktır. Allah yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler üretebilmeyi nasip etsin ve SAÜ'yü daha ileriye taşıma çabası içinde bizlere istikamet üzere olmayı nasip etsin” dedi. Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleşti. Törende Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan’a çiçek verdi. Daha sonra Prof. Dr. Savaşan da Prof. Dr. Yalçın’a çiçek verdi. 

17 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 608 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU