Günün Tarihi:22 Ekim 2020

Berberlerde seferberlik


Sakarya Berberler Esnaf Odası ile Adapazarı Belediyesi şehirdeki göçmen ve kayıtsız berberlerin çalıştırılmaması için seferberlik başlatıldı.

Kararlar alındı

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Aydın Tercan ile bir araya gelen Oda Başkanı Haluk Hacıoğlu, şehirdeki çoğunluğunu Irak ve Suriyelilerin oluşturduğu kaçak berberler ile ilgili görüşme yaptı. Uzun süren görüşmenin ardından Adapazarı Belediyesi Ruhsat Dairesinde kaçak çalışmaların engellenmesi adına önemli kararlar alındı.

 

Kayıtsız çalışma

Bir süre önce başlatılan çalışmanın artık daha da yoğunlaşacağına dikkat çeken Oda Başkanı Hacıoğlu, duyarlılığı nedeniyle Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Başkan Yardımcısı Aydın Tercan ve Ruhsat birimine teşekkür ederek, “Bu konudaki hassasiyetimizi en başından beri gösteriyoruz. Bu çalışmamızda bize destek olarak kayıtlı, vergisini veren ve şehrimizin esnafının yanında olan belediyemize ne karda teşekkür etsek azdır. Artık şehirdeki göçmen misafirlerimizin kayıtsız çalışmasına kesinlikle izin verilmeyecek” dedi.

 

Kapatılmaya kadar

Diğer merkezi ilçelerde benzeri çalışmaları yürüttüklerini söyleyen Başkan Hacıoğlu, “Kayıtlı çalışan esnafımızın ekmeğini baltalayan bu tür yerlerin kapatılmasına kadar her türlü yaptırımlar belediyelerimiz eliyle uygulanacaktır. Esnaflarımızın hakkını korumak bizim görevimiz. Biz kimsenin ekmeğine mani olmuyoruz. Tek amacımız var oda işimizi en iyi şekilde yaparak ekmeğimizi kazanmak” dedi.

 

25 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 549 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU