Günün Tarihi:21 Ekim 2021

Adaylık söylentisini değerlendirdi


Fazlı Özdemir’in cenaze töreni için Kayazı’ya gelen Orman ve Spor eski Bakanı Ersin Taranoğlu eski partilileri ile buluşup hem hasret giderdi hem de siyasi nabız yokladı.

Sohbet

Taranoğlu, beraberinde Anavatan Partisi İl Genel Meclisi üyeliği yapan Pamukovalı Hasan Eryiğit ile partisi iktidardayken İl Genel Meclisi üyeliği yapan Fazlı Özdemir’in cenaze törenine katılmak üzere geldiği Akyazı’da siyasi nabız yokladı. Anavatan Partisi’nin unutulmaz İlçe Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Barutçu, İl Genel Meclisi Üyesi Kenan Kaçar, yine Anavatan Partili Yılmaz Çetin, Osman Aygün, Ali Karakaş, işadamı Haluk Atabek ve Muhtarlığı döneminde verdiği hizmetlerle adı hafızalara kazınan Bedil Kadirbey Mahalle eski Muhtarı Ziyafettin Özbelli, Gazeteci Yusuf Çınal, Kenan Certel ve Salim Özyılmaz’la MHP’li Meclis Üyesi Murat Öz tarafından işletilmekte olan Semazen Restoranda cenaze sonrası bir araya gelen Bakan Ersin Taranoğlu, Anavatan Partili dostları ve ile eski günleri yad etti ve hasret giderdi ve bulunduğu restorana davet ettiği gazetecilerle de siyasi sohbet etti.

Memleket meselesi

Bir süredir yaptığı toplantılar ve açıklamalarla akıllarda aday olup olmayacağına dair soru işareti bırakan Taranoğlu’na gazeteciler aday olup olmayacağını sordular. Taranoğlu soruya, “Mesele memleket meselesi ise verilen görevlerden kaçılmaz” şeklinde cevap verdi. Bilindiği gibi Ersin Taranoğlu geçtiğimiz aylarda Adapazarı ile ilgili olarak devasa projeleri ile basının karşısına çıkmış, projelerini en ince detayına kadar anlatmış ve bu projelerin hayata geçebilmesi için mutlak surette Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın olurundan geçmesi gerektiğinin altını çizmiş, daha sonra da tanıtma v e destek amaçlı olarak aynı projeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşlarla bir araya gelmişti.

Görüş alışverişi

Ersin Taranoğlu’nun projelerinin tanıtımının dışında bu defa ilçe ilçe dolaşmaya başlamış ve gittiği İlçelerde de Anavatan Partili eski dostları ile bir araya gelerek siyasi nabız yoklaması yapmaya başlamıştı. Nitekim Ersin Taranoğlu Akyazı’ya geldiğinde de yine partili dostları ile bir araya gelmiş ve projelerinin yanı sıra önümüzdeki yılın başlarında yapılması gereken mahalli seçimlerle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuştu.

Çözüm Erdoğan

Hazırladığı projelerin büyük projeler olduğunun altını bir kez daha çizen Ersin Taranoğlu, bu projelerin hayata geçebilmesi için Büyükşehrin gücünün yetersiz kalacağını belirterek, “Bu konunun çözümü Sayın Erdoğan’dan geçer. Kendilerini ziyaret edip projelerimi takdim edeceğim ve olurunu almaya gayret göstereceğim. Sayın Erdoğan’la aramda yıllar öncesine dayanan bir dostluk vardır. Aradan geçen zaman bu dostluğumuzu daha da güçlendirmiştir. O nedenle projelerimi bizzat ben kendilerine götürüp tanıtmak ve anlatmak istiyorum” dedi.

Siyaset

Gazetecilerin ‘Önümüzdeki günlerde mahalli seçimler var. Ortalıkta sizin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağınıza dair söylentiler dolaşıyor. Bu ziyaretinizde bu konuyu da gündeme getirecek misiniz?’ şeklindeki sorusuna Taranoğlu’nun cevabı şöyle oldu; “Biraz evvel de ifade ettiğim gibi Sayın Erdoğan’la aramda iyi bir dostluk ilişkisi var. Eğer görüşme gerçekleşirse hem projelerimi hem de siyaseti konuşuruz. Bundan doğal ne olabilir ki.”

Yar’a ziyaret

Taranoğlu, Bakanlığı dönemlerinde Anavatan Partisi İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüten şu anda Kuzuluk Mahallesindeki evinde istirahat etmekte olan Sadettin Yar’a da bir ziyaret gerçekleştirdi. Sadettin Yar’la çok iyi bir dostluğu olduğunu da söyleyen Taranoğlu, “Hasta olduğunu öğrendiğim değerli dostumla sık sık telefonda görüşüyoruz Bu defa kendisini ziyaret edip görmek istedim” diye konuştu. Anavatan Partisi eski İlçe Başkanı Sadettin Yar’da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Taranoğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Ziyarete Mehmet Barutçu, Yılmaz Çetin ve Hasan Eryiğit’te katıldı. Yar’ın kapı komşusu Galip Özhan ile Yar’ın eşi Aysun Yar’da ev sahipliği yaptı. 

28 Temmuz 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 868 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU