Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Rektör’den Kurban desteği


Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın ve yönetimi, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’ı 2018 Kurban çalışmaları hakkında bilgilendirmek için ziyaret etti.

Ziyaret

Sakarya İHH Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Sakarya Üniversitesi ve İHH 2018 Kurban çalışmaları konuşuldu.  Kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, “Yine yola çıkıyoruz. Yine mazlumların yanında olacak, kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız” dedi.

Yol haritası

Aydın, “ İHH’nın geçmiş yıllarda çalışma yaptığı ülkeler, Kurban faaliyetleri için oluşturulan komisyon tarafından incelemeye alınıyor. Yıl içerisinde oluşan yeni kriz bölgeleri de değerlendirilerek bir yol haritası hazırlanıyor. Belirlenen ülkelerde görev yapacak ekipler genellikle 3-4 kişiden oluşuyor. Ekiplerde vakıf çalışanları, çeşitli meslek gruplarından gönüllüler, ev hanımları ve öğrencilerin yanı sıra bölge durumunu kamuoyuyla paylaşmak için gazeteci ve yazarlar da yer alıyor.”

Yardım çalışmaları

Başkan Aydın, “Yardım çalışmalarını yerel kuruluşlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Partner kuruluşlarımız Kurban öncesinde bilgilendirilerek gerekli hazırlıklar başlatılıyor. Ülkeler hakkındaki raporlar ve kritik bilgiler yolculuklar öncesi vakıf merkezinde yapılan toplantılar ile görev yapacak ekiplere aktarılıyor. Çalışma bölgelerindeki görev süresi boyunca yürütülen faaliyetler bizzat İHH ekipleri tarafından yönetiliyor. Gidilen ülkelerdeki çalışmalarını tamamlayan ve Türkiye’ye dönen İHH ekipleriyle yapılan toplantılarda, bölgede yaşanan deneyimler, gözlemler ve problemler aktarılıyor; ihtiyaçlar bildiriliyor. Raporlanan bu bilgiler İHH’nın ülke masalarınca değerlendirilip projelendiriliyor” şeklinde konuştu.

Projeler

İHH’nın çalışma yürüttüğü bölgelerde, yıl içerisinde farklı alanlardaki projeleri devam ettiğini belirten Aydın, “Çalışmalar sırasında partner kuruluşlarımızın da katkılarıyla bölgelerdeki en ihtiyaçlı kesimler belirlenmekte ve faaliyetler daha çok buralardaki sıkıntıların giderilmesi üzerine yoğunlaştırılmaktadır. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın dağıtım programında ilk sırada mülteci kampları, savaş ve doğal afet mağdurları, yetim yurtları, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okullar, medreseler ve hastaneler gelmektedir.”

Bağış

Aydın, “Kurban öncesinde her kurban kesim bölgesi için detaylı olarak raporlar hazırlanmaktadır. Kurbanlarını bağışlayan hayır sahipleri, kurbanlarının kesildiği bilgisini İHH İnsani Yardım Vakfı’nca cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlar vasıtasıyla öğrenebilmektedirler. Bölgelerde kurban kesimleri tamamlandıktan sonra buralardaki ekipler tarafından İHH vakıf merkezine kurban kesim işlemlerinin tamamlandığı yönünde bilgi ulaştırılmaktadır. Bu bilgilendirmenin ardından kurbanını kestiren kişilere kurbanlarının kesildiğine dair kısa cep mesajları gönderilmektedir” dedi.

Başarı diledi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek İHH’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini ve takdir ettiğini dile getirdi. Karşılıklı iyi dilek ve temenniler ile ziyaret sona erdi.  Sakarya İHH Yönetim Kurulu üyeleri rektör ziyareti ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal ve Genel Sekreter Yaşar Kahraman’ı da ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu. 

29 Temmuz 2018 , Pazar Bu haber toplam 642 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU