Günün Tarihi:19 Nisan 2021

İşte ilahilerin şampiyonları


Sakarya İl Müftülüğü Bayan Gençlik Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere dini musikiyi sevdirmek, ilahiler ezberletmek, milli ve manevi değerlerimizi öğretmek amacıyla yürütülen “Bana Bir İlahi Söyle” projesi kapsamında “Güzel İlahi Okuma” yarışması düzenlendi.

Solo okudular

Yaz Kur’an Kurslarına devam eden kız öğrencilere yönelik olarak düzenlenen yarışma 16 ilçede, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu yarışmada öğrenciler belirlenen 5 ilahiden kura ile seçtikleri 3 ilahiyi solo olarak okudular. İl Müftülüğünün oluşturduğu komisyon tarafından değerlendirilen yarışmacılar arasından ilçe birincileri belirlendi. Birincilere ve yarışmaya katılan bütün öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

Proje ekibine

İl Müftülüğü Konferans salonunda yapılan Adapazarı ilçesinin “Bana Bir İlahi Söyle” yarışmasında birinci seçilen öğrenciye ödülü İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer tarafından verildi. Yarışma akabinde kısa bir konuşma yapan Sümer, projenin hazırlık ve yürütme aşamasında gösterdikleri yoğun gayretten dolayı proje ekibi Sevim Demir, Hatice Meraklı, Semra Emanet’e ve desteklerinden dolayı da İl ve İlçe Gençlik Koordinatörlerine teşekkür etti.

 

Ödül töreni var

 “Bana Bir İlahi Söyle”  yarışmasının il finali 31 Temmuzda Orhan Gazi Kültür Merkezinde yapılarak dereceye girenler belirlenecek. Ödül töreninin akabinde Diyanet İşleri Başkanlığı Tasavvuf Musikisi Ekibi dinleyicilere bir konser verecek. 

29 Temmuz 2018 , Pazar Bu haber toplam 639 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU