Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Öğrenciler mors alfabesi öğreniyor


Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği (SAKRAD) ve Serdivan Gençlik Merkezi işbirliğiyle öğrencilere elektronik haberleşme ve mors alfabesi eğitimi veriliyor.

Haftada 2 gün

Serdivan Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, 9-13 yaş grubu öğrencilere 5 haftalık bir programla elektronik haberleşme teknikleri ve mors alfabesiyle iletişim kursu veriliyor. SAKRAD tarafından salı ve perşembe günleri olmak üzere haftada 2 gün verilen kursta, ulusal fonetik alfabe, elektronik haberleşme teknikleri, mors alfabesi ve iletişimi konularında eğitim veriliyor.

 

Eğitim uzmanları

Miniklerin büyük ilgi gösterdiği eğitimleri SAKRAD Başkanı Gürel Özbakış (TA2DX)ile birlikte Erhan Sezince (TA2MES), Melih Çeviren (TA2ACV) ve Seçkin Doyuran (TA2ODY) veriyor.

 

İletişim için

Elektronik haberleşme teknikleri ve mors iletişimi konularında kurs veren Erhan Sezince, yeni neslin, internet ve telefon dışında da iletişim yöntemleri bulunduğunun bilincine olmalarının bir ihtiyaç olduğunu belirterek, "Herhangi bir afet durumunda internet ve telefon iletişiminin sekteye uğradığı malum. Bu nedenle alternatif haberleşme yöntemlerine ihtiyacımız var” dedi.

 

Öğretmemiz gerek

Sezince, “Haberleşmenin 1830'lu yıllardan beri yükünü çekmiş olan ve halen Amerika, Japonya, Almanya, İngiltere, İtalya başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde merak ve ilgi konusu olan mors haberleşmesini yeni nesle öğretmemiz gerekiyor. Bu eğitimde mors iletişim tekniklerine bolca yer verdik. Eğitimlerimiz oldukça ilgi gördü. Sakarya Üniversitesi öğrencilerinden de gelen benzer bir talepler var, bununla ilgili de inceleme ve planlama aşamasındayız" şeklinde konuştu.

 

31 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 691 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU