Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Gençler keyif verdi


Seyirci’nin heyecanlı dakikalar yaşadığı maçlar aynı skorla tamamlandı

Gökhan Kaba sahada yok

Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneğinin eğitime katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Gazi Metal 30ncu Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasında önceki akşamın ilk iki maçı gençlerin ikinci tur randevusuydu. Karşılaşmaların ilkinde kozlarını paylaşan Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ferkas Mühendislik futbol ziyafeti sundu. İlk şok ise takımlar sahaya çıkınca yaşandı. Çünkü Milli Eğitim’in tecrübeli ismi Gökhan Kaba sahada yoktu.

            Ferkas yıkılmadı kazandı

Ahmet Gürdal’ın düdük çaldığı karşılaşma golle başladı. İlk pozisyonda kaleciyi avlayan Yalçın Balık, Milli Eğitim’i öne geçirdi. 2 dakika sonra ise Soner İyem skoru 2-0’a taşıdı. İlk yarıyı bu şekilde kapatan Ferkas Mühendislik, ikinci yarıda bir döndü pir döndü. 29’da Nihat Muriç Baş ile 2-1’i gören Ferkas, 3 dakika sonra da Gökhan Yıldız sayesinde 2-2’yi buldu. Sonra yeniden Nihat Muriç Baş ve Murat Tortop gol atarak Ferkas’ın galibiyetini ilan etti.  4-2 kazanan Ferkas Mühendislik, adını çeyrek finale yazdırmış oldu.  

İlk finalistler

Önce Remax, ardından Hamarat finale yükseldi.

            Penaltı: Olgunlarda ilk finalistler belli oldu. Önceki akşam oynanan 4 maçın ikisinde sahaya çıkan Tecrübeli Olgunlar Kategorisi takımları, yarı final heyecanı yaşadılar. Yarı finalin ilk randevusu ise Remax Hür ile Marmara İnan İzolasyon arasındaydı. İlk yarısı Remax’ın 2-1’lik üstünlüğü ile sonuçlanan karşılaşmanın ikinci yarısında toparlanan Marmara İnan İzolasyon, son 3 dakikaya 3-2 önde girdi. Bitime bir dakika kala ise Remax’ın golü geldi ve maç 3-3 bitti. Ardından başlayan penaltılar ise Remax’ın 6-3’lük galibiyetini getirdi.

            Farklı:  İlk finalistin Remax Hür olduğu Tecrübeli Olgunlarda gözlerin çevrildiği yarı final ikinci maçında Hamarat Kuyumculuk ile Yaymak Makine sahadaydı. Rakibi karşısında rahat bir oyun sergileyen Hamarat, 4ncü dakikada öne geçtikten sonra golleri sıralamaya başladı. 3 Gol atan Nail Kurt’un yıldızlaştığı karşılaşmanın ilk yarısını 4-0 önde kapatan Hamarat Kuyumculuk, sahadan 7-3 galip ayrıldı ve adını finale yazdırdı.

Bu akşam üç maç var

Olgunlarda bu akşam ikisi resmi, üç maç oynanacak. Akşamın açılışını basın mensupları ile bürokratlar yapacak Saat 20.30’da başlayacak olan bu gösteri maçının ardından turnuvanın resmi randevularına geçilecek. Buna göre saat 21.30’da Sapanca Mustafa Mercan İnşaat ile Ferkas Mühendislik, Saat 22.30’da ise Masal İnşaat ile Kuyudibi Savaşspor Taş Grup karşılaşacak. Bu iki müsabaka, Genç Olgunlar Kategorisinin çeyrek finali niteliğinde.

Masal adım adım

İlk turdan sonra, ikinci turda da rakipsizler.

            Önceki yıllarda birçok kez şampiyonluk kupalarını havalandıran tecrübeli isimlerden oluşan Masal İnşaat, yoluna kayıpsız devam ediyor. İlk turda 8’de 8 yaptıktan sonra ikinci tura yükselen Masal, önceki akşamın ikinci karşılaşmasında Topçuoğlu Koltuk ile karşılaştı. Rakibi karşısında son 10 dakikaya 3-0 önde giren Masal İnşaat, ardından bir gol yedi ama aldırış etmedi. Daha sonra bir gol daha atan Masal, 50 dakikayı 4-2 önde kapatarak çeyrek finale yükseldi.

 

Remax Hür: 6-Marmara İnan İzolasyon: 3 (Penaltılar) 

Hakemler: Gökhan Kahyacık, Ömer Faruk Kılıç, Doğuş Çetinoğlu

Remax Hür: İrfan Arkan, Ünal Dilek, İsmail Işıksoy, Erdinç Tuğralı, Aydın Günaydın, Suat Önder, Soner Boz, Aydın Kurucu, Mehmet Ali Çalışkan

Antrenör: Ahmet Akkaya

Marmara İnan İzolasyon: Hüseyin Fırat, Abdullah Uzungüngör, Muammer Hikmet, Mithat Bakırcı, Yusuf Demirbaş, Recai Eker, Ömer Uluköylü, Ali İhsan Tarım, Mustafa Sağlam

Antrenör: Celal Çevik

Goller: Dk.13 Mithat Bakırcı, Dk.26 Abdullah Uzungüngör, Dk.47 Yusuf Demirbaş (Marmara İnan İzolasyon), Dk.16 İsmail Işıksoy, Dk.19-49 Aydın Kurucu (Remax Hür)

Sarı Kartlar: Dk.37 Soner Boz, Dk.47 Mehmet Ali Çalışkan, Dk.50 İsmail Işıksoy (Remax Hür), Dk.41 Muammer Hikmet, Dk.48 Ömer Uluköylü (Marmara İnan İzolasyon)

Penaltılar: Remax Hür: Ünal Dilek (Gol), Mehmet Ali Çalışkan (Kaleci kurtardı), Aydın Günaydın (Gol), Erdinç Tuğralı (Gol), Marmara İnan İzolasyon: Mustafa Sağlam (Kaleci Kurtardı), Recai Eker (Kaleci kurtardı), Yusuf Demirbaş (Aut)

---

            Hamarat Kuyumculuk: 7-Yaymak Makine: 3

Hakemler: Uğur Garan, Beytullah Yiğit, Anıl mavi

Hamarat Kuyumculuk: Ender Özdemir, Ali Alyüz, İhsan Sezer, Ahmet Demir, Naim Çınar, Özcan Sönmez, Metin Söyler, Nail Kurt, Yılmaz Demir, Ahmet Öksüz, Cengiz Yazıcı, Mustafa Deverenli

Antrenör: İsmail Yazgan

Yaymak Makine: Mesut Özkan, Kadir Sezer, Latif Yan, Vahit Akbaş, Fuat Karadağ, Osman Nuri Altıntaş, İzzet Yaldız, Uğur Çelikarslan, Cengiz Olgaç, Recai Yan

Antrenör: Nurettin Çelikarslan

Sarı Kart: Dk.36 Mesut Özkan (Yaymak Makine)

Goller: Dk.4-10-15 Nail Kurt, Dk.19 Özcan Sönmez, Dk.32 Ahmet Demir, Dk.35 İhsan Sezer, Dk.41 Yılmaz Demir (Hamarat Kuyumculuk), Dk.44 Osman Nuri Altıntaş, Dk.48-50 Recai Yan (Yaymak Makine)

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü: 2-Ferkas Mühendislik: 4  

Hakemler: Ahmet Gürdal, Murat Sarkuş, Bilal İnci

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü: Uğur Beler, Fadıl Güve, Murat İyem, Ferdi İyem, Ekrem Birer, Soner İyem, Yalçın Balık, Orhan Tok

Antrenör: Emin Dündaroğlu

Ferkas Mühendislik: Hüseyin Fındıkçı, Tuncay Yılmaz, Abdullah Çil, Murat Tortop, Emrah Yılmaz, Gökhan Yıldız, Burak Aydın, Nihat Muriç Baş, Mustafa Sarı, Özgür Özkan

Antrenör: Bülent Belat

Goller: Dk.1 Yalçın Balık, Dk.3 Soner İyem (Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü), Dk.29-45 Nihat Muriç Baş, Dk.32 Gökhan Yıldız, Dk.47 Murat Tortop (Ferkas Mühendislik)

Sarı Kartlar: Dk.23 Orhan Tok, Dk.28 Ferdi İyem (Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü), Dk.29 Özgür Özkan (Ferkas Mühendislik)

Topçuoğlu Koltuk: 2-Masal İnşaat. 4

Hakemler: Ferhat Alkan, Muhammed Basri Batmaz, Muhammed Kantaroğlu

Topçuoğlu Koltuk: Şafak Topçuoğlu, Hayri Vatansever, Volkan Karaca, İsmail Yersüren, Beyti Aydın, Yusuf Öden, İskender Tosun, İsmail Topçuoğlu, Alptuğ Kazıcıoğlu,

Antrenör: Hilmi Kısa

Masal İnşaat: Veysel Beşik, Güven Avcı, Ömer Gündostu, Cengiz Reis, Talip Toprak, İlhan Var, Agah Şen, Ceyhun Sarı, Semih Topçuoğlu, Alper Günaydın

Antrenör: İsmail Bakkal

Goller: Dk.11-27 Ceyhun Sarı, Dk.34 Agah Şen, Dk.41 Semih Topçuoğlu (Masal İnşaat), Dk.40 Yusuf Öden, Dk.42 İsmail Topçuoğlu (Topçuoğlu Koltuk)

Sarı Kartlar: Dk.17 Beyti Aydın (Topçuoğlu Koltuk), Dk.38 İlhan Var, Dk.41 Semih Topçuoğlu (Masal İnşaat)

 

5 Ağustos 2018 , Pazar Bu haber toplam 693 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU