Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Muhtarlar İspanya’yı keşfetti


Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen Avrupa-İspanya Endülüs Bölgesi ziyaretleri kapsamında Sakarya ile birlikte 6 ilden 3 günlük geziye katılan muhtarlarımız geriye döndüler.

Sağ salim döndüler

Geziye katılan Adapazarı 15 Temmuz Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, Sakarya, Antalya, Artvin, Edirne, Malatya ve Kastamonu illerimizle İçişleri Bakanlığı Personel Daire Başkanı Kemallettın Sakin, İçişleri Bakanlığı Kontroller Başkan Yardımcısı Ramazan Karaca ile gidilen geziden sağ salim döndüklerini söyledi.

800 yıllık vatan

Özçelik, “Bir Müslüman için gidilmesi gereken yerler. 800 yıllık vatanına sahip çıkamazsan olacakları görmek isterseniz Granada’ya gitmelisiniz. Endülüs kudretli bir devletin sanatta, ilimde derinleşen medeniyetin, Hristiyan ve Batı medeniyetinin tahammülsüzlüğünün tam göstergesi” dedi.

Yıkıp yaktılar

Geziye yönelik bilgi veren Özçelik, “Kim bilir Batılılar kaç El Hamra yıkıp yaktılar. El Hamra’ya damgasını vuran LA GALİBE İLLALLAH (Allah’tan Başka Galip yoktur) El Hamra Sarayı’nın taş duvarlarına binlerce defa kazınan 800 yıllık Endülüs Emel’i devletinin rehberi olmuştur. Biz de bunu gidip yerinde gördük. Allah herkese oraları görmeyi nasip etsin. Bize bunu sağlayan devletimize, Cumhurbaşkanımıza ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

5 Ağustos 2018 , Pazar Bu haber toplam 640 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU