Günün Tarihi:16 Nisan 2021

‘Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş’


Sakarya’da ‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’ sloganıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülen 2018 yılı “Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi Organizasyonu’nun daha geniş kitlelere ulaştırılmasının sağlanması amacıyla personele tanıtım toplantısı yapıldı.

Mazlumların umudu

Serdivan’daki bir salonda gerçekleşen toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürü Bünyamin Kahraman konuşmacı olarak katılırken, İl Müftü Vekili Necdet Arman;  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı ortak çalışmasıyla güvenle yürütülen vekâletle kurban organizasyonu gönüllülerinin yıllardır yürek sızlatan anılar biriktirdiğini ve yapılan kurban bağışlarının gönül coğrafyasında tüm mazlumlara umut olduğunu belirtti.

145 ülke 436 nokta

Bu organizasyon sadece et yardımı olmadığını anlatan Arman,  “Bu organizasyon dünya üzerinde 145 ülkede 436 farklı noktada insanlara yalnız olmadıklarına dair verilen bir mesaj ve gönüllülerden, gönüllere inşa edilen tertemiz bir yoldur. Bu sebeple din görevlilerimizden beşeri münasebetleri ile bu organizasyonu tüm vatandaşlarımıza duyurmaları için ellerinden geleni fazlasıyla yapmalarını bekliyoruz” dedi.

Müslümanlığı seçti

Diyanet İşleri Başkanlığı Döner Sermaye İşletme Müdürü Bünyamin Kahraman ise vekâletle kurban organizasyonu hakkında personele tanıtım, teşvik ve bilgilendirme yaparken, “Vakfımızın Senegal’deki kurban dağıtımı esnasında kendilerine kurban yardımı yapılmasını isteyen Hristiyan bir kabilenin bu taleplerinin geri çevrilmedi. Bunun neticesinde bu yardımların ardından İslamiyet’le müşerref oldular ve evlatları şu anda hafızlık yapıyor” dedi.

280 kesim bölgesi

TDV Sakarya İl Temsilcisi Enver Aşık, Ataşelik, Büyükelçilik, Müşavirlik gibi kurumlarla işbirliği içerisinde vekâletle kurban işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirterek, 2017’de 145 ülkede ve yurt içinde 280 bölgede 257 bin 789 hissenin sahiplerine ulaştırıldığını, 218 yılı için ise yurt içinde 280 kesim bölgesinde, yurt dışında ise 145 ülkenin 436 farklı noktasında kurban kesimi yapılacak şekilde planlamalar yapıldığını açıkladı.

6 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 575 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU