Başkanlar sıkıntıda!6 Ağustos 2018, Pazartesi

18 Ağustos sonrası

AK Parti’de 18 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağan Kongre’nin ardından yerel seçimlere yönelik startta verilecek. Start ile birlikte 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde başkan olmayı hayal edenlerde adaylık yarışına girecekler.

En rahat 3 başkan

Bu arada AK Parti’de 3. dönemi dolduran Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman en rahat başkanlar. Ancak, Genel Merkez isterse bu başkanları 4. kez de aday gösterebilir.

Kim gider, kim kalır?

Tek başına iktidar olan AK Parti döneminde en rahat belediye başkanlıklarını yapan ilçe başkanlarından ‘kim gider, kim kalır?’ sorusuna ise şu anda net bir cevap vermek zor. AK Parti’nin başkan adaylarını yine yapacağı anketlerle belirlemesi beklendiği için milletin tasvip etmeyeceği isimlerin aday olması zor görünüyor.

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın gözünde ayrı bir yeri olan Sakarya’da Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde en az 7 belediye başkanının yeniden aday gösterilmeyeceği öne sürülse de son kararı her zamanki gibi Erdoğan verecek.

 

Bu haber toplam 835 defa okundu.