Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Yaratıcılık ve hayal gücünde sınır yok!


Büyükşehir Belediyesi SAMEK yaz kurslarında dersler devam ediyor. Erdoğan, “Kursumuzun en temel amacı, yaratıcılığın ve hayal gücünün sınırının olmamasıdır. Örneğin; öğrencilerimizin hayalinde bir drone tasarlamak varsa bu kurs öğrenciler için biçilmiş bir kaftan” dedi.

Hayata geçirme

Sakarya Büyükşehir Belediye Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde SAMEK yaz kursları tüm hızıyla devam ediyor. Kodlama eğitiminde öğrenciler robotik kodlamanın ne olduğu ve nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olurken, hayal ettikleri tasarımları hayata geçirme fırsatı elde etmenin ayrıcalığını yaşıyorlar.

Algoritmik düşünme

Bilgisayar eğitmeni Ferhat Erdoğan, “Robotik Kodlama olarak tanımladığımız ‘Arduino’ programını kurs kapsamında öğrencilerime öğretiyorum. Kursumuzun en temel amacı, yaratıcılıklarının ve hayallerinin sınırının olmamasıdır. Örneğin; siz bir drone tasarlayacaksanız bu kurs öğrenciler için biçilmiş bir kaftan diyebiliriz” dedi.

Teknoloji tasarlama

Öğrencilerin Robotik Kodlama programı ile hayal güçlerini birleştirebilmeleri için gerekli eğitimleri verdiklerini söyleyen Erdoğan, “Şu an sadece Türkiye için değil Dünya genelinde de Arduino programı çok fazla rağbet gören bir kodlama dilidir. Çocuklarımız bu kursla beraber hem algoritmik düşünme sistemine sahip oluyorlar hem de eğlenerek hayal ettikleri bir robotu veya bir teknolojiyi kendileri tasarlayabiliyorlar” ifadelerini kullandı. 

7 Ağustos 2018 , Salı Bu haber toplam 625 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU