Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Yanıklılar şenlikte coştu!


Geleneksel Sapanca Yanık Köyü Yaz Şenliği'nin 9’ncusu Çağdaş Yanık Mahallesi Kültür ve Geliştirme, Tanıtma ve Koruma Derneği’nin organizasyonuyla hafta sonunda köy meydanında gerçekleşti.

2 gün sürdü

Köy meydanında 2 gün süren ve çeşitli el sanatları ile yöresel ürünlerin sergilediği ve satışının yapıldığı şenlikte 71 stant yer aldı. Stantlarda köy halkı tarafından hazırlanmış yiyeceklerin yanı sıra el sanatları ürünleri satıldı. Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in de eşi Nurten Yılmazer ile birlikte ziyaret ettiği Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'dan da yoğun katılımla gerçekleşen şenlikte, katılımcılar Karadeniz ve Kafkas Kültür Dernekleri tarafından hazırlanmış gösterileri de büyük bir ilgiyle izledi.

İlçenin tanıtımı

Şenliğin ortak amacının Yanık'ın ve Sapanca'nın tanıtımı olduğunu belirten Dernek Başkanı Nihal Yüksel, "Bunun yanı sıra insanlarımızın bir arada olması, paylaşımda bulunması, karşılıklı dostluklar geliştirmek, gençlerimizin, kadınlarımızın ürettikleri ürünleri pazarlayabilmeleri, kendi ayakları üzerlerine basmalarına ön ayak olmak. Katılımcılarımız her geçen yıl artıyor. Sağ olsun bu konuda belediyemizde bize çok destek oluyor. Karadeniz ve Kafkas Kültür Derneklerinin de bize çok katkısı oldu. Katılımcılarımızın keyifli bir hafta sonu geçirdiklerini umut ediyorum” dedi.

Güz Şenliği

Şenlikte Karadeniz halk oyunları, Çerkez halk dansları ve yöresel dans gösterileri, çocukların çuval ve değişik yarışların ilgiyle izlendiğini kaydeden Yüksel, "Her geçen yıl yükselen bir grafiğimiz var. Katılımcılarımız da ziyaretçilerimiz de memnun. Onlar mutlu olunca bizlerde işimizi iyi yaptığımızı anlıyoruz. Ben buradan tekrar dernek üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Eylül- Ekim ayında da yine yöresel ürünlerin sergileneceği ‘Güz Şenlikleri’ni düzenlemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Yönetim Kurulu

Öte yandan, Nihal Yüksel Başkanlığındaki Çağdaş Yanık Mahallesi Kültür ve Geliştirme, Tanıtma ve Koruma Derneği’nde Şahin Lakay Başkan Yardımcısı, Serkan Talay Sayman, Ayla Tan ve Çiğdem Kuş yönetim kurulu üyeliklerinde bulunuyor.

8 Ağustos 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 943 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU