Günün Tarihi:7 Mart 2021

Topluma dokunan çalışmalar


Zarafet Akademi, Ofis Sanat Merkezinde başladı. TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Muhammet Fatih Yahşi, yapılan çalışmaların temelde kadına, genelde aile ve dolayısıyla topluma dokunan çalışmalar olması sebebiyle önemli olduğunu ifade etti.

Bilgi verdi

Açılışta söz alan Kadın ve Aile Koordinatörü Zeynep Kalem Kaya, TÜGVA bünyesinde yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi vererek, tüm katılımcıları vakıfta gönüllü olmaya davet etti. Ardından söz alan TÜGVA Sakarya İl Temsilcisi Muhammet Fatih Yahşi ise, Kadın ve Aile Koordinatörlüğü’nün yapmış olduğu çalışmaların temelde kadına, genelde aile ve dolayısıyla topluma dokunan çalışmalar olması sebebiyle önem arz ettiğine vurgu yaptı.

İlk hafta

Akademi, ilk haftasında Zarif İnsan’ın özellikleri konu başlığıyla sunumlarını yapan Reyhan İsen ve Osmanlı’da Zarafet konu başlığıyla sunumlarını yapan Prof. Dr. Mustafa İsen’i konuk etti. İkinci haftasında ise Lisanda Zarafet konu başlığı ile akademisyen Turgay Ovalı’yı ve İkramda Zarafet konu başlığı ile sunumlarını yapan Gastronomi Uzmanı Aycan Serbest’i konuk eden Zarafet Akademi programı üçüncü haftasında Sakarya İl Müftülüğü Vaizelerinden Ferda Yıldırım’ın Aile’de Zarafet ve akademisyen Hediye Bolelli’nin İbadette Zarafet konuları ile devam etti.

Sabır

Akademi her hafta Çarşamba günü Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilmekte olup, son programını 15 Ağustos’ta yazar Mustafa Toprak ile akademisyen Halil İbrahim Uzun ‘un Sadelikteki Zarafet ve Bereket ve akademisyen Ayşegül Mete’nin İnsan İlişkilerinde Sabır ve Zarafet konu başlıklı sunumları ile yapacaktır.

10 Ağustos 2018 , Cuma Bu haber toplam 626 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU