Günün Tarihi:19 Şubat 2020

Serdivan’ın geleceği belirlendi


Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu’nun düzenlediği toplantıya katılan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serdivanımızın geleceğine karar verdik ve vatandaşımızla bütünleşerek projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Üyeler katıldı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın da katıldığı Serdivan Gölpark Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya; AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Osman Çelik, Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir ve platform üyeleri katıldı.

Birlik ve beraberlik

Programın açılış konuşmasını yapan Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir, birlik ve beraberliğin daha sıkı ve devamlı olması temennisinde bulunarak, “Allah işlerimize bereketler versin. Bu sıkıntılı zamanları en az hasarla atlatmayı ve daha güzel noktalara gelmeyi bizlere nasip etsin. Çünkü sizler güzel olduğunuz zaman istihdam ve üretim artacak, ülkemiz de ona göre daha güçlü olacaktır” dedi.

Atılan adımlar

Başkan Alemdar, “Hizmet noktasında atılan her adım, vatandaşlarla birlikte değerlendirildikten sonra uzun ömürlü olacak planlama çerçevesinde hayata geçirilecek. 2008 yılında üç beldenin birleşmesiyle ilçe olan Serdivanımızı baştan sona planlarken, attığımız her adımda yarınları düşünerek hareket ettik. Serdivanımızı gelecekte ne şekilde konumlandırmak istediğimize karar verdik ve vatandaşlarımızla bütünleşerek projelerimizi birlikte bir bir hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

Nüfus arttı

Tarihi eserlerinin ve kent estetiğinin yanı sıra Serdivan’ın, doğal güzellikleriyle de vatandaşlarına huzur veren bir ilçe olduğunun altını çizen Başkan Alemdar, “Serdivan, hemşerilerimizin şehrimizde öncelikli olarak yaşamayı tercih ettiği ilçe. Burada doğal güzellikler ile kent yaşamı iç içe. Verilere baktığımız zaman bunu net bir şekilde görebiliyoruz. İlçe olduğumuz günden bu yana nüfusumuz %45 arttı. Bu rakamlarla Marmara Bölgesi’ndeki büyükşehirlerin ortalamasını geçmiş bulunmaktayız” dedi.

Çalışmalara başlandı

Alemdar, Cadde 54 ile ilgili olarak yaptığı açıklamada  “2008 yılında ilçe olan Serdivanımıza bir merkez aksı oluşturmak durumundaydık. İlçemizin merkezini, bölgemizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak Cadde 54 ile karşılamak istedik. İhalenin yapıldığı günün ertesi  15 Temmuz Darbe Girişimi gerçekleşti. Yüklenici firma, bu ülkenin birlik ve beraberliğe, ekonomik yatırımlara ihtiyacı var diyerek hiç tereddüt etmeden çalışmalara hemen başladı. Bu memlekete bir yatırım yapmak isteyen varsa biz onun her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

Alemdar’a destek

Devam eden projeler hakkında üyeleri bilgilendiren Başkan Yusuf Alemdar’a platform üyelerinden de hizmete sunulan mahalle meydanlarıyla ilgili destek geldi. Günümüzde insanların siteler içerisinde sosyal entegrasyondan uzak yaşadığını belirten platform üyeleri bu durumun mahalle meydanlarında gerçekleşen muhabbetle çözüldüğünü ifade ettiler. 

13 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 592 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU