Günün Tarihi:2 Haziran 2020

Kahramanlar kitaplaştı


Sağlık Sen Sakarya Şubesi Genel Merkez tarafından kitaplaştırılan ’15 Temmuz Kahramanı Sağlık Çalışanları Kitabını’ dağıtmaya başladı.

Unutturmayacağız

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü’yü ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Savaşan’ı ziyaret eden Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve Yönetim kurulu üyeleri,  “15 Temmuz Kahramanı  Sağlık Çalışanları” kitab ve cd’lerini hediye ettiler. Ziyaretlerde konuşan Başkan Abdullah Sönmez, “Bu yıl 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yılındayız. 15 Temmuz bize iki şey hatırlatıyor. Birincisi FETÖ’cü ihanet, ikincisi ise kahramanca direniş, vatana sadakat, şehadet ve yeniden diriliş. İhaneti de sadakati de unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz bir iman manifestosudur! 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

Nöbetler başlıyor

Sönmez, “Genel Başkanımız Metin Memiş’in ifade ettiği gibi ”15 Temmuz’da oynanan oyunun farkındaydık, ‘meydan nöbetlerimiz bitiyor, ama asıl nöbetlerimiz şimdi başlıyor. Daha çok çalışmak, daha çok kenetlenmek ve bu ülkenin geleceğine darbe vurmak isteyenlere karşı ortak hareket etmek, bir ve beraber olmamız gerekiyor” dedi.  

 

Gazilerin yanında

Sağlık-Sen yönetiminin ziyareti için teşekkür eden Sağlık Müdürü Öğütlü, “Sağlık Sen’e böylesi değerli bir çalışmayı yaptıkları için tüm sağlık çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişimini ve o gece yaşananları unutmamız mümkün değil. Bizler sağlık çalışanları olarak ülkemizin her yerinde namluların ucunda yaralanan gazilerimizin yanında olduk” dedi. 

 

Gelecek nesillere

Öğütlü, “Sağlık çalışanları olarak 7/24 nöbetimize devam edeceğiz. Gelecek nesillere unutturulmaması adına yapılan çalışma için teşekkür ediyorum.Rabbim şehitlerimize rahmet yaralılarımıza acil şifalar ihsan eylesin” dedi.

 

Dışa bağımlılık

Yönetim daha sonra SAÜ Rektörü Prof.Dr Fatih Savaşan’ı ziyaret ederek kitap ve cd hediye ettiler. Ziyarette konuşan Rektör Savaşan, “Çok güzel bir çalışma tebrik ediyorum.15 Temmuz hain darbe girişimini bertaraf ettiğimiz gibi ve gelen tehditleri bertaraf etmemiz için daha çok çalışacağız daha çok üreterek dışa bağımlılığımızı azaltacağız, bunun için herkese büyük görevler düşüyor. Sivil toplum kuruluşlarımız da bu çalışmaların içinde aktif rol almalıdır. Rabbim bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

14 Ağustos 2018 , Salı Bu haber toplam 508 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU