Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Şehitlere 250 hatim


Sakarya'da, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere vatan için şehadete yürüyen tüm şehitler için okunan 250 hatimin duası yapıldı.

251 şehit için

Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla 15 Temmuz Derneği tarafından akşam namazı sonrası tarihi Orhan Gazi Camisi'nde, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden 251 şehit ve vatan için şehadete yürüyen tüm şehitler için mevlit okutuldu.

Şehitler için okunan hatimlerin de duası yapıldı.

 

Canından geçen

15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, Adana, Trabzon, Erzincan ve İstanbul'dan sonra Sakarya'da gerçekleştirdiklerini söyledi.  Tüm Türkiye'yi "Her ayın 15'inde 250 Hatim Programı" dolayısıyla gezdiklerini anlatan Şebik, "Türkiye'nin tüm vilayetlerinde her ayın 15'inde, 15 Temmuz'a atıf noktasında, bu toprakları vatan yapan, kanından, canından geçen tüm şehitlerimizin ruhuna okuduğumuz dualarla bu hatim programını gerçekleştiriyoruz. Programı Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapıyoruz ama bölgemizde bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarımız da işin içindeler." diye konuştu.

 

Unutturmayacağız

Şebik, şehitleri her zaman hatırlamak, onların tarihe, kitaplara yazılacak kahramanlık hikayelerini unutmamak adına 15 Temmuz Derneği'ni kurduklarını aktararak, “15 Temmuz Derneği, 15 Temmuz darbe girişimini milli hafızada canlı tutup gelecek nesillere aktaracak her ne program varsa mutlaka bunun öncüsü olacak. 15 Temmuz'u unutmadık, unutturmayacağız. Bunun için de var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.  Mevlit programına, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Işıksu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, 15 Temmuz gazileri Mehmet Akyazıcı, Ali Kasımoğlu, Ali Önkol ile vatandaşlar katıldı.

 

17 Ağustos 2018 , Cuma Bu haber toplam 702 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU