Günün Tarihi:28 Ekim 2020

‘Depremi unutmayacağız’


17 Ağustos Marmara Depremi’nin 19. yıldönümün ile ilgili açıklama yapan AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, “Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı tarifi imkânsız felaketlerden biri olarak her daim hatırlanacaktır” dedi.

Felaket

Türk milletinin; ihtiyaç olduğunda, hiç tereddüt etmeden, içeride ve dışarıda birbirinin yardımına nasıl koştuğunu, milletçe kenetlenmenin ne demek olduğunu 17 Ağustos’ta tüm dünyaya gösterdiğinin altını çizen Başkan Fatma Varol, “17 Ağustos 1999 tarihinde saat 03.02’de, binlerce kardeşimizin vefat etmesine ve yaralanmasına neden olan Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı tarifi imkânsız felaketlerden biri olarak her daim hatırlanacaktır” diye konuştu.

Dayanışma ruhu  

Varol, “Esasen geride yıkım ve acı bırakan olaylar, genellikle anımsanmak istenmez. Ancak, 17 Ağustos, yeniden canlandırılan umutları görmek, milletimizin birbirine güven hissiyatını güncellemek, depremle yaşamayı öğrenebilmek için bizlere sorumluluklarımızı tekrardan hatırlatmıştır. Depremin ardından ülkemizde büyük bir milli seferberlik başlamış; aziz milletimiz örnek bir dayanışma ruhu ile depremde mağdur olan kardeşlerine yardım elini uzatmıştır” dedi.

‘Allah bir daha yaşatmasın’

Depreme maruz kalan vatandaşların, her şeye rağmen, hayata dört elle sarılma azimleri ve karşılaştıkları güçlükleri aşmak için, olağanüstü bir gayret göstermelerinin takdire şayan olduğunu ifade eden Varol, “Bu duygu ve düşüncelerle, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 19. yıl dönümünde; dar-ı bekaya irtihal eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan bir defa daha rahmet, geride bıraktıkları yadigârları olan kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu vesileyle tüm hemşerilerimize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah, bizlere bir daha böyle acıları yaşatmasın inşallah” dedi.

17 Ağustos 2018 , Cuma Bu haber toplam 510 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU