Günün Tarihi:9 Ağustos 2022

İHH çocukların yüzünü güldürdü


Sakarya İHH geçtiğimiz günlerde Suriye Azez’de düzenlediği oyuncak şenliğinin ardından bu kez de yetimlere bayramlık dağıtımı gerçekleştirdi.

Sakarya İHH bünyesindeki Genç İHH ekipleri tanınmış ezgi sanatçısı Umut Mürare ile birlikte Suriye’ye hareket ederek yetim çocuklara kurban bayramı öncesi bayramlık kıyafet dağıtımında bulundular. Bayramlık dağıtımının yanı sıra çocuklarla oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçiren Genç İHH ekipleri hediye ve ikramlarda bulundular.

Tebessüm

Sakarya Genç İHH Başkanı Emirhan Demiray, “Suriye’de Azez Bölgesi’nde kamplarda yaşayan 250 yetim çocuğa kurban bayramı öncesi bayramlık kıyafet hediye ettik. Burada savaşın ortasında yetim kalmış, kamplarda hayatta kalmaya çalışan çocuklara bir nebze de olsa tebessüm ettirebildiysek ne mutlu bizlere. Bizler inancımız gereği nerede bir mazlum varsa orada olmak zorundayız” diye konuştu.

Devam edecek

Suriye’de geçen hafta oyuncak şenliği ardından bu hafta kıyafet dağıtımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Demiray, “Önümüzdeki günlerde kurban çalışmalarımız ile devam edeceğiz. Suriye’de ve dünyanın birçok ülkesinde özellikle İslam coğrafyasında açlık, yoksulluk, savaşlar varken bizlerin hiçbir şey olmamış gibi davranması beklenemez. Sakarya Genç İHH ekipleri olarak hayırseverlerimizin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın ve çocukların gözlerindeki ışıltıya şahit olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Yokluğun etkisi

Suriye’deki yetim çocuklara yönelik etkinliklere katılarak büyük bir sorumluluk sorumluluk örneği gösteren ezgi sanatçısı Umut Mürare; kurbanda Suriye’deki kardeşlerimizi unutmayalım, savaşın yaşattığı travmanın, açlığın, yokluğun ve yoksunluğun etkisinde olan çocukları bayramda da yalnız bırakmayalım diyerek İHH aracılığıyla kurban bağışı çağrısında bulundu.

 

20 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 810 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU