Birlik ve beraberlik günü25 Ağustos 2018, Cumartesi

Yoğun katılım

Bayramlaşma programına, Kaymakam Orhan Burhan, Cumhuriyet Savcısı Uğur Yörük,  Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Deniz Kün, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, belediye meclis üyeleri, muhtarlar,  siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Huzurlu bayramlar

Programın açılış konuşmasını yapan Hendek İlçe Müftüsü Abdurrahman Şahin, “Kurban Bayramında kestiğimiz kurbanların bizi Allah’a yaklaştırmasını temenni ediyorum. Bir diğer temennimiz de Kurban Bayramını huzurlu, birlik ve beraberlik içerisinde geçirmektir. Cenabı Hak nice bayramlara hep birlikte erişmeyi nasip etsin. Birlik ve beraberliğimizin daim olması temennisi ile Kurban Bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Kararlara uyun!

Kaymakam Orhan Burhan, “Vekaleten başka ilçelerde de olacağımızdan dolayı bu yıl arife gününden bayramlaşma programını yapıyoruz. Kurban Bayramları aslında İslam toplumunda paylaşmayı özendirmektir. Kestiğimiz kurbanlardan ihtiyaç sahipleri de bu paylaşımdan nasiplerini alıyorlar. Kurban kesiminde almış olduğumuz bazı kararlar var, bu kararlara uyulmasını rica ediyoruz. Temizliğe dikkat edilmesi ve çevreye zarar verilmemesini istiyoruz. Uzun bir bayram tatili olması nedeniyle yolculuk yapanlara kazasız belasız ve dikkatli yolculuklar diliyoruz. Allah kazasız belasız bir bayram geçirmeyi nasip etsin. Kurban Bayramını kutlarız” dedi.

Huzurevi ziyaret

Konuşmaların ardından protokol, vatandaşlarla bayramlaştı. Bayramlaşma programı, emniyet, jandarma, huzurevi ve hastane ziyaretinden sonra sona erdi. Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ne gerçekleştirilen ziyarete Sakarya Milletvekili Çiğdem Atabek’te katıldı. 

Bu haber toplam 760 defa okundu.

Resim Galerisi