Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Akyazı’da büyük başarı


Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi Üniversite sınavı başarı sıralamasında büyük başarı elde etti. Başarı sıralamasında ilk 20 bine 37 öğrencisini sokan lisede büyük sevinç yaşanıyor.

İdeallerine ulaşacak

Eyyup Genç Fen Lisesi  2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde yüksek tempo ve ciddi bir motivasyonla hazırlandığı üniversite sınavında büyük başarıya imza attı. Öğrencilerin 4 yıllık lise maratonunun son halkasında başarıyı yakalama adına bütün eğitim süreçlerinin en ince ayrıntısına kadar planlanıp titizlikle uygulandığı eğitim öğretim döneminde öğrencilerin çoğu ideallerine ulaşacak sonuçlar elde etti.

Fen puanı

Okul Müdürü Murat Özdemir, öğrencilerin motivasyonunun bozulmaması için mezuniyet gününü sınav sonrasına planlayarak güzel bir finalle dönemi kapattıklarını söyledi. Müdür Özdemir, “Fen Lisesi olması yönüyle fen puanı esas alınarak ifade edecek olursak öğrencilerimizin Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir. Eşit Ağırlık puan sıralamaları dikkate alındığında bu sayı daha da artmaktadır” dedi.

İşte o sarılama

Okulunun Türkiye 455 incisi olduğunu, Türkiye 843 üncüsünün okullarından olup ilk 20 bin arasına 37 öğrenci girdiğini söyleyen Mürat Özdemir, öğrencilerden; ilk 1000’de2 öğrenci, 1500’de 3 öğrenci, 5000’de3 öğrenci,  10 binde 5 öğrenci,  10 bin ile 20 bin arasında ise 24 öğrencinin bulunduğu söyledi.

İyi analiz edilmeli

Özdemir, “Bu başarı sıralamasına göre Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi öğrencileri, Tıp Fakültelerini tercih etmeleri halinde bu eğitim öğretim yılında en az 37 öğrencisi Tıp Fakültesine kayıt yaptırma başarısını gösterecektir.  Sakarya’da bulunan dört devlet fen lisesinden biri olan ve merkeze uzak olması yönüyle tercih edilme noktasında devamlı dördüncü sırada tercih edilmesine rağmen okulumuzun bu başarısı öğrenci ve öğrenci velileri tarafından iyi analiz edilmesi gerekir” dedi.

Kurumsallık çerçevesi

Müdür Özdemir, “Akyazı Eyyup Genç Fen Lisesi ilimizde fen liseleri arasında en düşük taban puanla öğrenci almasına rağmen öğrencilerini dört yıl sonra en güzel üniversitelere yerleştirebiliyorsa bu başarı okulun öğretmeni, öğrencisi ve idaresi ile tam bir kurumsallık çerçevesinde kurum kültürü oluşturduğunu göstermektedir. Bu başarıda emeği geçen Öğretmeninden öğrencisine, memurundan hizmetlisine bütün kurum mensuplarını payı olduğunu düşünüyorum ve onları tebrik ediyorum” dedi. 

26 Ağustos 2018 , Pazar Bu haber toplam 1772 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU