Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Yaralı köpeğe müdahale


Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri Pamukova’da yol kenarında yaralı halde bulunan köpeğe acil müdahalede bulunarak hayata

Hayvan dostuyuz

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerinin Pamukova’da yol kenarında yaralı halde bulunan köpeğe acil müdahalede etmesi üzerine açıklamada bulunan Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, Büyükşehir İtfaiye ve Veteriner Hizmetleri ekiplerinin hayvan dostları için 7/24 hazır olduğunu belirtti.

 

Yaşam koşulları

Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak sokakta yaşayan her hayvanı önemsiyoruz. Onların yaşama ve barınma haklarına saygı duyuyor, yaşam koşullarını iyileştirmek için elimizden gelen çabayı sarfediyoruz. Karaman’da sokak hayvanlarının bakımı için Geçici Hayvan Bakımevi’ni inşa ettik. Burada uzman ekibimizle birlikte sokakta yaşayan hayvanları koruyor, iyileştiriyor, rehabilite edip doğal yaşam alanlarına geri bırakıyoruz. Aynı zamanda da hayvanlarımızı sahiplendiriyoruz. Tüm hayvan severleri bu güzel yuvayı görmeye davet ediyorum” dedi. 

 

İsabalı mevkii

Yaman, “Pamukova İsabalı Mahallesi mevkiinde yaralı bir köpek olduğu haberini sosyal medya üzerinden aldık. Ekibimiz ivedilikle ihbar edilen noktaya doğru yol aldı. Yaralı dostumuza ilk müdahaleyi yapıp ardından Geçici Hayvan Bakım Evine misafir olarak götürdü. Yaralı köpeğin bulunduğu yeri bizlere ihbar eden duyarlı vatandaşımız Yalçın Özer’e teşekkür ediyoruz. Çevresinde yardıma muhtaç halde bulunan vatandaşlarımızın ALO 153 hattına ya da ilçe belediyelerin ilgili müdürlüklere ulaşmalarını rica ediyoruz” diye belirtti.

 

 

31 Ağustos 2018 , Cuma Bu haber toplam 789 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU