Günün Tarihi:23 Ocak 2021

24,5 milyon TL’lik proje


Doğu Marmara Kalkınma Ajansının 2018 yılı Mali Destek Programları kapsamında Kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ile üniversiteleri de içeren hak sahiplerine toplam 30 milyon lira bütçeli 51 proje üzerinden 24,5 milyon TL Ajans desteği sağlanacaktır.

Destek sözleşmesi

MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2010 yılından günümüze kadar mali destek programları aracılığıyla 301 projeye yaklaşık 73 milyon TL, doğrudan faaliyet desteği ile 141 projeye yaklaşık 7 milyon TL, güdümlü proje desteği ile 14 milyon TL olmak üzere toplamda 94 milyon TL hibe verdiğine değindi. Çöpoğlu, ‘2018 mali destek programlarının tüm paydaşlarımıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’ dedi. Konuşmalarının ardından destek almaya hak kazanan proje sahipleriyle destek sözleşmeleri imzalandı.

Alanlar

İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 29 proje, Ulaşım Araç Sistemleri Değer Zincirlerinin Güçlendirilmesi Mali Destek Programı kapsamında 2 proje, Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Mali Destek Programı kapsamında 13 proje ve Turizm Mali Destek Programı kapsamında 7 proje destek almaya hak kazandı. 

Sakarya’da destek almaya hak kazanan kurum ve projeleri;

Akyazı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi; Akyazı Mtal İle İmalat Sanayi Elele, Sakarya Üniversitesi; TR42 Bölgesi Tekstil Sektörüne Yönelik Nitelikli İş Gücünün Yetiştirilmesi, Sakarya Ticaret Ve Sanayi Odası Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi; Yeni Ufuk: Otomotivde İmalat Sanayi, Sapanca Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi; Endüstri 4,0 Uyumlu Kaynak Simülatörlü Kaynakçı Eğitimi Ve Otomasyon Robot Kaynak Operatörlüğü Eğitimi, Sakarya Teknoloji Geliştirme Bölgesi; Doğu Marmara Prototip Uygulama Merkezi (PUMER), Taraklı Ziraat Odası Başkanlığı; Bölgemize Has Ürün Ve Üreticilerimiz İçin Ortak Kullanıma Yönelik Üretim Tesisi. SESOB Gıda Ürn. Turz. Day. Tük. Malları İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti; Teknolojik Çözümler ile Hizmet Kalitesinin Artırılması ve Spor Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi. 

7 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 508 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU