Günün Tarihi:1 Mart 2021

Yöneticiler toplantıda buluştu


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sakarya’daki taşra teşkilatın yöneticileri SGK il müdürlüğünün ev sahipliğinde istişare ve tanışma toplantısında bir araya geldi.

Koordinasyon

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sakarya İl Kuruluşlarının Yöneticileri olan İl Müdürleri, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Kuruluş Müdürleri ve hizmet merkezi müdürleri düzenlenen tanışma ve koordinasyon toplantısında bir araya geldi. 09 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan 703 sayılı KHK kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ismiyle birleştirilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Sakarya İl yöneticileri Bakanlığın hizmetlerinin etkinliği ve koordinasyonu için toplandı.

 Katılım

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Işıksu, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ve İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya başta olmak üzere, Bakanlık çatısı altında birleşen 3 müdürlüğün il ve ilçe yöneticileri katıldı. Bakanlıkların birleşmesi; kadın, genç ve engelliler başta olmak üzere farklı sosyal kesimlerin sorunlarına daha fazla çözüm üretecektir.

Tek çatı

Toplantının açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya; aynı sosyal kesimlere hizmet veren 3 müdürlüğümüzün hizmet sunumunda birlikte hareket etmesinin, hizmet kalitesini ve etkinliğini artıracağını belirtti.  Ayrıca, Kaya, bu süreçte sosyal koruma altındaki kesimlerin, kadın, genç ve engellilerin, İŞKUR ve SGK hizmetlerinden daha fazla yararlanması ve istihdamlarının sağlanması her 3 kurumun ortak görevi ve çalışma alanı olduğunu ifade etti. Bu bağlamda, her iki bakanlığın tek çatı altında birleşmesinin çalışmaların hızını ve kalitesini artıracağını, bunun ilk adımlarını il bazında birlikte attıklarını önümüzdeki sürecin farklı sosyal kesimlerin sorunlarına daha fazla çözüm üretilecek bir dönem olacağını bildirdi.

 Aile

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Işıksu ise toplantıdaki konuşmasında, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ sloganıyla çalışıyor, taşrada da görevimizi bu şuur ve bu düsturla yerine getiriyorduk. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile birleşme kararının ardından şimdi ise yeni adıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız çatısı altında ‘Biz Çalışan Büyük Bir Aileyiz’ diyoruz. Bugün 3 kurum bir araya gelerek çalışan kocaman bir aile olduk ve inanıyoruz ki bu birleşme bu “aile” ilkesinin, çalışanlarımıza da vatandaşlarımıza da olumlu yansıyacaktır.”

Sorunlar

Işıksu, “Sosyal destekler, kadın istihdamı, engelli istihdamı, çocuk işçiliğinin önlenmesi, personel durumları, ortak yürütülecek projeler, ortak bilişim sistemleri gibi hepimizin ortak paydada buluştuğu konularda hizmetin kalitesini artıracak, müşterek alanlarda çalışacak, birbirimize çözüm ortağı olacağız. Hem bakanlıklar hem de taşra nezdinde gerçekleştirilen bu birleşmenin hep ülkemiz hem de şehrimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm il müdürü, ilçe müdürü, şube ve kuruluş müdürü arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 İstihdam artıracağız

Sigortalı sayılarımız daha da artacaktır diyen Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, “Bizler bugün burada sizlerle bir araya gelmenin mutluluğu ve aynı zamanda toplantıya ev sahipliği yapan kurum olarak da heyecanı içindeyiz. Benzer çalışmalar yürüttüğümüz sosyal güvenlik ve sosyal hizmet alanlarının tek çatıda birleşmesi konusunda, diğer müdürlerimiz gibi hizmetin hızının ve niteliğinin artacağı düşüncesindeyim. Bugün ilimizin sigortalı sayısı 215 bin kişi geçmiş durumdadır. Bu birleşme ve sinerji, milli istihdam seferberliği teşvikleriyle istihdam sayılarımızı daha da artıracaktır” şeklinde konuştu.

 Değerlendirme

Kurumların çalışma alanlarıyla ilgili olarak gündemde yer alan konular görüşülerek çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıda katılımcıların dile getirdiği konular değerlendirildi. Toplantı bir sonraki ayda yapılacak çalışmaların planlanmasının ardından, karşılıklı görüş ve düşüncelerin paylaşılmasıyla son buldu

9 Eylül 2018 , Pazar Bu haber toplam 562 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU