Günün Tarihi:5 Aralık 2021

‘Yönetim değişikliği gerekiyor’


CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, kamuda tasarruf için taşıt satışına değil, yönetim değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirtti.

Göz boyama

Özkoç, yaptığı yazılı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kamudaki taşıtlardan tasarruf yapma girişimini “göz boyama” olarak değerlendirdi. Özkoç, “Ne zaman Türkiye, soyup soğana çevrilirse, kaynakları yandaşlara peşkeş çekilirse, iç ve dış siyaset yönetilemez hale gelirse, iktidardakiler tasarruf diye makam araçlarına yönelir. Bugün AKP iktidarının da yaptığı aynı şey; gözümüzü boyamaya çalışıyor, yalan söylüyorlar” dedi.

Araç satışı

Engin Özkoç, “Kanmak isteyenler kanıyor; başkaldırmak istemeyenler sessiz kalıyor; bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler kendileri için fırsat bekliyor; sivil toplum örgütler, meslek odaları, birlikler sesini çıkarmıyor. Mücadele veren, bedel ödeyenler ise suçlu sayılıyor. Tasarruf yapacak, ülkeyi içine sürüklendiği darboğazdan çıkaracaksak; işe taşıtlardan değil, Saray’daki ejder suyundan başlamak zorundayız. Türkiye’nin bugün ihtiyacı olan, tasarruf için makam araçlarının satışı değil, yönetimin değişikliğidir.”

Bir dakika bin 607 lira

Biz bu noktaya nasıl geldik diyen Özkoç, “Cumhurbaşkanı’nın yaşadığı Saray’daki bir dakikanın maliyeti bin 607 lira. Yani; sizin basbas bağırarak, matah bir iş gibi ortaya koyduğunu taşıt tasarrufu, devede kulaktır. Saray’daki bir saat, tasarruf yapmayı hedeflediğiniz bir taşıta bedel. Cumhurbaşkanı, örtülü ödenekten, devletin kasasından harcama yapacak, hesap sorulmayacak. Bakanlar yolsuzluk yapacak, Meclis susacak” şeklinde konuştu.

Adalet bitti

Özkoç, “TÜPRAŞ, Tekel, Telekom, şeker fabrikaları, madenler, limanlar, santraller Cumhuriyet tarihinin tüm kazanımları peşkeş çekilecek, hesap verilmeyecek. Bütün komşularla düşman olunacak. Adalet bitecek. Sonra kalkıp makam arabalarıyla Türkiye’yi kurtaracaksınız! Her gününüz bu ülkeye zarar, her bir dakikanız çocuklarımızın yarınına yük. AKP iktidarından, israfından, talanından kurtulmadan, ekonomik darboğazdan çıkabilmemiz, özgürleşebilmemiz, adalete kavuşabilmemiz mümkün değil.”

Teni başlangıç

Ortaya çıkan bu tabloyu ancak Cumhuriyete, özgürlüğe, halkın değerlerine, birlikte büyümeye, zenginleşmeye inanan bizler bir olup, ele ele vererek düzeltebiliriz diyen Özkoç, “ Yeni bir başlangıç yaratabiliriz. Ülkemiz için başka çıkış yolu yok” ifadelerini kullandı.

 

9 Eylül 2018 , Pazar Bu haber toplam 713 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU