Günün Tarihi:18 Ekim 2021

İHH’den un çağrısı


Suriye İdlib’de yaşanan insanlık krizi için acil un çağrısı yapan Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın 3 milyon kişinin yardım beklediğini duyurdu.

Acil yardım

Aydın, “Rejim güçleri ve Rusya’nın saldırı başlattığı İdlib’de yaklaşık 3 milyon sivil katliamla karşı karşıya. Yüz binlerce kişinin yeniden yollara düşeceği tahmin edilen olaylar karşısında acil yardım çalışması başlattık ve sizlerden gelecek desteği bekliyoruz. Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye’de insani bedel giderek büyüyor. Şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta 2 milyon kişi sakat kaldı, 5 milyon kişi de evini terk etti.”

3 milyon kişi

Şimdi İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya olduğunu söyleyen Aydın, “Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. İHH, 10 koordinasyon merkezi, 6 konteyner kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insana yardım ediyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek hizmeti de veren İHH, 2012 ile 2018 yılları arasında Suriyeli mültecilere 360.605.013 Dolar tutarında yardım ulaştırdı” dedi.

İletişim

Aydın, “Ben ne yapabilirim diyenler Sakarya İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da banka, internet yoluyla Sakarya İHH hesaplarına yardım yapabilirler. Ayrıca bölgeye temel yaşam malzemeleri ulaştıracak olan İHH’nın çalışmalarına İHH web sayfanın üst kısmından dilediğiniz miktarda destek olabilir veya SURIYE yazıp 3072’ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz” şeklinde çağrıda bulundu.  

11 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 617 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU