Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Sınırlar sevgi için aşıldı


Lüleburgaz Belediyesi ve Edirne Balkan Türkleri Federasyonun ve Lüleburgaz Bal Göç Derneğinin birlikte düzenlediği ‘Sınırları Aşıyoruz Sevgide Buluşuyoruz’ Balkan buluşmasında yurt içi ve yurt dışından gelen folklor ekipleri ve yerel sanatçılar katıldı.

Yoğun katılım

Lüleburgaz Sakız Köyde piknik korusunda  yapılan  ‘Sınırları Aşıyoruz Sevgide Buluşuyoruz’ etkinliğine  Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Bulgaristan Edirne Konsolosu   Radoslava Kafedjiyska, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Konfederasyon  Dış Türklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Dönmez,   Konfederasyon Basın ve Medya Tanıtım Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, Edirne Balkan Türkleri Federasyonu Genel Başkanı  Erhan Pekkan, Büyük Mandıra Belediyesi Başkanı Sertaç Balyemez, Kırklareli İYİ Parti İl Başkanı  Kürşat Yamener, siyasi ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Etkinlikler

Düzenlenen etkinliklerden sonra yaptığı açıklamada  Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Belediye olarak  her zaman ilçe ve bölge halkımızın isteklerini görüşlerini alarak yapacağımız etkinlikler için değerlendiriyor ve  yerine getirmeye çalışıyoruz. İlçemizi en güzel şekilde tanıtımını ise yurt içi ve yurt dışından davet  ettiğimiz folklor ekipleri çeşitli sanatçılarımızın katılımları ile verilen halk konserimizde ise Trakya bölge halkının da bir araya gelmelerini sağlıyoruz. Balkan Rumeli Türkleri konfederasyonu Edirne Balkan Türkleri Federasyonu genel başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine diğer uzaktan yakından gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Gelecek yılda daha güzel bir etkinlikte buluşmak üzere” şeklinde konuştu.

Türk Bayrağı

 Balkan Rumeli Türkleri konfederasyonu Genel Başkanı  Zürfettin Hacıoğlu, “Lüleburgaz Belediye Başkanımız Murat  Gerenli’ye ve diğer  görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.  Başkanımızın ilçe halkının  daha rahat güzel  yaşamlarını sağlamak için  yaptığı tesisleri  görüyor ve taktir ediyoruz. Balkanlar Buluşuyor etkinliğimizi gelecek yılda belediye başkanımızın da uygun gördüğü bir yerde  daha kapsamlı Türk sanatçılarının katılacağı  sanatçılarımız ile yapacağız.  Etkinliğe katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın ve Medya Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan  Yardımcısı Erol Ulu, Romanya’dan gelen Folklor ekibine program öncesi Atatürk’ün resmide olduğu bir Türk Bayrağı hediye etti.

 

14 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 680 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU