Günün Tarihi:7 Haziran 2020

Samsun’a işbirliği ziyareti


Sakarya Ticaret Borsası heyeti Samsun Ticaret Borsası’na Süpürge Teknik Ziyareti Gerçekleştirdi.

Bilgi alışverişi

Süpürge otu ve süpürgeciliğin gelişmesi adına yapılan ziyarete; Sakarya Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yılmaz, Vedat Arslan ve Meclis Divan Kâtibi Nuri Köseoğlu katılım sağladı. Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Mercan ve Meclis Başkan Yardımcısı Serkan Seyhan’ın misafirlerini ağırladığı ziyaret sonrasında, Samsun’da bulunan STB temsilcileri süpürge otunun yetiştiriciliği ve işlenmesine dair yerinde incelemelerde bulundu; bölge halkı ile bilgi alış verişi yapıldı.

Çalışmalar

STB Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yılmaz ve Vedat Arslan; “Sanayi ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni meslekler ortaya çıkarken bazı meslekler kayboluyor. Bir zamanlar Türkiye’nin dört bir yanına el süpürgesi satan Sakarya şimdi bu ürünün yok olmaması için mücadele veriyor. Bir zamanlar Borsamızın kurulmasına vesile olmuş binlerce kişiye ekmek kapısı durumundaki bu mesleğin kaybolmaması adına Sakarya Ticaret Borsası olarak çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Mesleki eğitim

Sakarya’da süpürge üretimi ve Sakarya Ticaret Borsasının Süpürge otunun coğrafi işaretinin alınmasına yönelik yaptığı çalışmalar, İş-Kur ile ortaklaşa yapılan mesleki eğitimler hakkında da bilgiler veren heyet, Borsanın Süpürgenin tanıtımı ile ilgili yaptığı çalışmaları anlatarak, Süpürgenin ve süpürgecilik mesleğinin önemine dikkat çekecek girişimlerin yapılmasında elbirliğinin önemine değindiler.

Paylaşım

Sakarya Ticaret Borsası’na incelemeler ve ziyaret esnasında Samsun Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı ve beraberindeki Ziraat Mühendisleri eşlik etti. Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yılmaz ve Vedat Arslan; Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır’a misafir perverliklerinden dolayı teşekkür ederek süpürgecilik mesleğinin gelişimi için bilgi paylaşımına her zaman açık olduklarını dile getirdi.

 

18 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 493 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU