Günün Tarihi:21 Ocak 2020

‘Eğitim nesilleri etkiler’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya Doruk Kolejini, Boğaziçi Kolejini ve Doğa Kolejini ziyaret ederek yeni eğitim ve öğretim yılı için başarılar diledi.

En büyük yatırım

Okul Yönetimi ile eğitim ve öğretim programları üzerine görüş alışverişinde bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, eğitim sisteminin sadece bulunduğu dönemi değil nesilleri etkileyecek öneme sahip olduğunu belirterek, “En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. Eğitimli bir nesli yetiştirmek ülkeyi geliştirip büyütmektir. Okullarımız ve eğitimcilerimiz bu anlamda ülke istikbali için de büyük önem teşkil ediyor. Ülke olarak girişimcilik temelinde yapılacak çalışmalara ihtiyacımız var. Bu konuda çocuklarımızın ilköğretim seviyesinden itibaren girişimcilik konusunda eğitilmesi ve bu bilinçle yetiştirilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum.  Eğitim sektörü ve iş dünyasının birlikte hareket ettiği bir ülkenin üstesinden gelemeyeceği sorun yoktur.”

Yol gösterici

Altuğ, “Eğitim sadece müfredat çerçevesinde verilen bilgi değildir. Çocukların dünyaya bakışını, vizyonunu belirlemede yol gösterici olmak, onları doğru yetiştirmektir. Bu konuda eğitimcilerimize büyük görevler düşüyor. Yeni eğitim öğretim yılı öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olsun. Başarılar” dedi. Başkan Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret ettikleri temsili okullarda incelemelerde bulunarak Boğaziçi Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Aygün Kahya, Doruk Koleji Müdürü Mustafa Yıldırım ve Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Taçyıldız’a başarılar diledi. 

20 Eylül 2018 , Perşembe Bu haber toplam 321 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU