Günün Tarihi:17 Nisan 2021

‘Siyaset meslek değildir’


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Erdoğan Isır, “Siyaset Meslek değildir. Son günlerde bazı belediye başkanları siyaset benim mesleğim diyerek tekrar aday olmak için gündeme oturuyor” dedi.

Gönül işi

CHP Sakarya İl Başkanı Isır gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Siyaseti meslek olarak görmek tüm siyasetçileri zan altında bırakıyor. Siyaset yapmak, Belediye Başkanlığı yapmak hizmet etmek demektir, hizmet için göreve gelenler demek ki karınlarını doyurmak ve maaş almak için bu göreve gelmişler.  Siyaseti bir işyeri gibi görmek, insanı farklı düşüncelere sevk ediyor. Siyaset gönül işidir, Siyaset bir dava bir düşünceyi paylaşmaktır. Cumhuriyet Halk Partisinin tüm üyeleri bu düşünceyle üyemiz olmuş ve gönülden çalışmaktadırlar.”

Neden

Isır, “Sakarya’mızda şuan belediye başkanlığı yapan kişilerin, siyaseti iş olarak görmeleri ve bunu ballandıra ballandıra anlatmaları, gazeteler demeçler vermeleri, şuan Sakarya’nın neden bu halde olduğunu, neden birkaç günde binlerce kişinin hastalandığını, neden bir yağmurda yeni göletler oluştuğunu kanıtıdır.  Sakarya bugüne kadar birçok ülke çapında siyasetçi yetiştirmiştir, fakat hiç biri bunu iş olarak görmemiş hizmet olarak görmüştür.  Taraklı gittiğinizde hala merhum Cevat Ayhan’nı yâd ederler bu yollar onun sayesinde oldu derler. Geyve, Taraklı, Pamukova İlçelerinin eski muhtarlarıyla konuştuğunuzda Ramis Savaşı anmadan edemezler, Hendek OSB ye giderseniz Nevzat Ercan adını mutlaka duyarsınız. Erenler Değirmendere de halen Hayrettin Uysalın yaptırdığı köprü kullanılıyor, yurttaşlarımız dualarını hiçbir zaman esirgemiyorlar” dedi.

Makamlar

Siyaset iş değildir, makamlar işyeri değildir diyen Isır, “ Rahmetli Ünal Ozan’ın Belediyecilik anlayışını her sokak başında duya bilirsiniz. Sakarya’mız Cumhuriyet Halk Partisinin belediyelerde neler yaptığını bilmektedir. Hiçbir Belediye Başkanımız Makamı İş yeri olarak kullanmamıştır, Hizmet anlayışla görevlerini yapmışlardır. Önümüzde ki yerel seçimler de Cumhuriyet Halk Partisi Yurttaşlarımızın istediği adaylarla alanlarda olacaktır, Hizmet anlayışı ile görevlere geleceklerine inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

 

21 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 592 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU