Günün Tarihi:18 Eylül 2021

‘Varımızı yoğumuzu koyacağız’


Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) 100. Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı, ‘Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı’ konu başlığıyla MÜSİAD İzmir Şubesi ev sahipliğinde düzenlendi.

Katılım

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar’ın katıldığı toplantıya MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, Başkan Yardımcısı Mustafa Gavasoğlu ve Uluslararası, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyon Başkanı Kadir Tecelli ve Gençlik Kurulu Başkanı Uğur Çarboğa katıldı.

Sunum

MÜSİAD İzmir ev sahipliğinde 2 gün devam eden 100. GİK toplantısı ülkemizin dört bir yanında gelen MÜSİAD üyelerinin katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Genel İdare Kurulu (GİK) programının ilk gününde “Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı” ve “Güncel Ekonomik Değerlendirmeler” ele alındı. Programın ikinci gününde ise eş zamanlı toplantılar kapsamında Başkanlar Toplantısı, Sektör Kurulları, Üye İlişkiler ve Genç MÜSİAD Başkanları toplantısı düzenlendi. Ayrıca Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Alkin “Güncel Ekonomik Değerlendirmeler” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Girişim  

Programla ilgili açıklamada bulunan MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun, belirli periyodlarda gerçekleştirmiş olduğumuz Genel idare Kurulu (GİK) toplantılarımız ülkemizin dört bir yanından gelen MÜSİAD üyeleriyle gerçekleştiriyoruz. Bu bizim birbirimizle daha çok kaynaşmanın yanında, sosyal ve ekonomik görüşlerimizi ve fikirlerimizi birbirimize aktarıyoruz” dedi. Bu GİK Toplantımızda “Spor Endüstrisi ve Ekonomiye Katkısı” konusunu konuştuk” diyen Coşkun, bu gibi programlarda ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler geliştirip iş dünyası olarak girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

Gelişim

Coşkun, “Çözüm önerileri geliştirme aşamasında sektörlere katkılarda bulunuyoruz. Bugün sporlar ilgili her gencin her bayanın her erkeğin yüreğinde hissettiği mutlaka bir spor dalı vardır. Dönüşen dünyada Türkiye’nin hak ettiği konumu sağlamak için varımızı yoğumuz ortaya koyacağız. Dünyanın içinde bulunduğu dönüşümde bambaşka dinamikleri ile gelişen spor endüstrisinin geldiği alanı tartışarak daha da geliştirebilmek için iş dünyası olarak neler yapmamız gerektiğini ortaya koyacağız” dedi.

 

25 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 629 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU