Günün Tarihi:27 Ekim 2020

‘Bırakma Beni’ izleyiciyle buluştu


Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan "Bırakma Beni" filmi, Türkçe dublajıyla Sakarya da izleyicisiyle buluştu.

Katılım

TÜMSİAD Sakarya Şubesi ve BEŞİR Derneğinin organizasyonu ile düzenlenen filme TÜMSİAD Şube Başkanı Ahmet Ölmez, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, Beşir Derneği Başkanı Latif Demir, İl Hayrat Başkanı Ali Çilingir, SAÜ Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Haluk Selvi ve dernek üyeleri katıldı.   

Özel gösterim

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan yetim çocukların gerçek hayat hikayelerinden yola çıkarak hazırlanan ‘Bırakma Beni’ filmi, Serdivan AVM Cinemaximum Sineması’nda gösterime girdi. Çekimleri 2 yıllık hazırlığın ardından 13 ülkeden gelen özel ekiplerle yapılan filmde 100’den fazla kişi görev aldı. Savaş mağduru 350’den fazla yetim çocuğun motivasyonlarını artırmak, adaptasyonlarını hızlandırmak ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak amacıyla Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay ve Akçakale’de gerçekleşen atölye çalışmaları ile başlayan proje, bir film projesi ile taçlandırıldı.

Film

Bosnalı yönetmen Aida Begic’in yazıp yönettiği, Suriye’deki iç çatışmalar sonucu ortaya çıkan mülteci krizinin sonuçlarından esinlenilerek senaryosu yazılan film, savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya gelen yetim çocukların hikâyesini konu alıyor. Yetimlik duygusunu tüm dünyayla paylaşmayı ve herkesi bir günlüğüne de olsa dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan film, yetimliğin savaş ve göçle birleşmesini dramatik açıdan tüm dünyanın farkındalığına sunuyor.

 

25 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 547 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU