Günün Tarihi:1 Mart 2021

Güvenlikçilere terör eğitimi


Sakarya Üniversitesi ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ndeki özel güvenlik görevlilerine terör ve eylemlere yönelik eğitim verildi.

Muhtemel olaylar

Şehrimiz üniversitelerinde 2018-2019 Akademik yılında eğitim-öğretim hizmetlerinin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, öğrencilerin terör faaliyetlerinden uzak tutulması, karşıt görüşlü öğrenci grupları arasında muhtemel olayların önlenmesi amacıyla Sakarya Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nce Sakarya Üniversitesinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine eğitim verildi.

 

Şüpheli hareketler

Sakarya Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen eğitimde “Terör örgütlerinin eylem tarzı şüpheli şahıs ve paketlere karşı alınacak tedbirler, Geçiş noktalarındaki üst araması ve kimlik kontrolünde dikkat edilecek esas ve usuller, şüpheli şahıs profili ve davranışları, Özel Güvenlik Görevlilerinin görev yetki ve sorumlulukları” anlatıldı. Eğitime her iki üniversiteden toplamda 191 Özel Güvenlik Görevlisi katıldı.

 

 

26 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 617 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU