Günün Tarihi:3 Haziran 2020

Önce denetim sonra toplantı


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ilimizde hizmet veren özel kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinin yöneticilerine yönelik denetim ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

 Çalışmalar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı izniyle açılan özel kreş, gündüz bakımevi ve özel çocuk kulüpleri, il müdürlüklerince ilgili mevzuata göre yılda en az iki kez denetlenmektedir. Ayrıca İl Müdürlükleri, bu rutin denetimlerin yanı sıra ihbar ve şikayetler üzerine de kreşlerde denetim yapmaktadır. Ayrıca bu kapsamda şehrimizde faaliyet gösteren 31 kreş ve gündüz bakımevi ile 6 özel çocuk kulübü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Adapazarı İzzet Şükrü Enez Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Hazel Çağlayan, Hatice Çınar, Volkan Kıran, Orhan İsenç ve Ahmet Yanardağ tarafından denetlendi.

 Uyarılar

Toplantıda “Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri ile Özel Çocuk Kulüplerinin Kuruluş ve İşleyiş Esasları Yönetmeliği” hakkında idarecileri bilgilendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Işıksu, çocukları kreşe giden ya da çocuklarını kreşe göndermeyi düşünen ailelere dikkat etmeleri gereken konular hakkında uyarılarda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Işıksu, “Ailelerin çocuklarını emanet edeceği özel kreş, gündüz bakımevi ve özel çocuk kulüplerinin resmi kurumlara bağlı olup olmadığının iyi araştırması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Güven

Işıksu, “Ailelerimizden kreşlerin bahçelerinden, oyun parklarına, mutfaklarından güvenlik kurallarına kadar her şeyi detaylı düşünüp değerlendirmelerini rica ediyoruz. Çocuklarımızın yüksek yararı için denetlenen kurumların, yönetmelik tarafından belirtilen standartları taşıyıp taşımaması bizim için her şeyden daha önemlidir. Bu denetimlerimizin amacı, ailelerimizin evlatlarını emanet ettiği kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinin çalışma koşullarını görmek, ailelerimizin gönül rahatlığıyla çocuklarını teslim edebilmelerini sağlamaktır. Bu vesileyle de 2018-2019 eğitim öğretim yılını kutluyor, ailelerimize ve öğretmenlerimize hayırlar getirmesini diliyor, tüm çocuklarımıza derslerinde başarılar diliyorum” dedi

26 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 500 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU