Günün Tarihi:23 Ocak 2022

Kadınlar iş başında


Geleneksel 2nci ayva festivali Geyve Yöresel Ürünler Tesisi açılışı hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kaya” Burada hanımlar çalışıyor. Dedik ki kadının elinin değdiği her yer güzeldir, hanım kardeşlerimizi de bir iş imkânı oluşsun, onlarda kendi ayakları üstünde dursunlar” dedi.

Projeler

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, SATSO Başkan Vekili Yüksel Avşar, SATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zehra Köse Dirim Geyve Ayva Festivali ve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nin tanıtımı yaptı.  12-14 Ekim tarihlerinde geleneksel 2nci Ayva Festivali gerçekleştirilecek. Geyve Belediyesi Seyir terasında gerçekleştirilen toplantıda  Başkan Kaya, ayva festivali, festivalde açılacak Geyve Yöresel Ürünler tesisi ve yapılan projeler hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’de ilk

Yöresel Ürünler Tesisinin de ayva festivali ile birlikte faaliyete geçeceğinin altını çizen Kaya, “Bu tesisin  bir özelliği daha var. Burası farklı bir proje oldu. Burada sadece hanım kardeşlerimiz çalışıyoruz. Dedik ki kadının elinin değdiği her yer güzeldir, madem böyle bir tesis yaptık hanım kardeşlerimizi de bir iş imkânı oluşsun, onlarda kendi ayakları üstünde dursunlar.   Bir üretim alanı kuracaktık, hanımlar orada oklava ile matı açacaktı, gözleme açacaktı, yöresel ürünlerle ilgili dolma yapacaklar. Türkiye'de ilk ve tek projedir" dedi.

 Açılış

SATSO Başkan Vekili Yüksel Avşar, “birkaç yıl önce bir hayalle başladık. Şimdi ise kadınlarımızın çalıştığı çok güzel bir tesisimiz oldu. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı  Zehra Kösedirim, “Ayva Festivaliyle birlikte bu  büyük tesisin açılışını gerçekleştireceğiz. Bir kadın olarak bir çok projede yer aldım. Ama kalıcı bir şeyler yapmak istedik. Bu sefer Sakarya Üniversitesinin katkısı ve Geyve Belediyesinin işbirliğiyle güzel proje sonunda yaptık”  dedi. 

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 640 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU