Günün Tarihi:26 Şubat 2021

10 bin ziyaretçi katıldı


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali Organizasyon Komitesi ile bir araya geldi.

Üretici cesaretlendi

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarete Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman ve organizasyon komitesi üyeleri yer aldı.  Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman, “Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalini 30 ülkeden 150 firmanın katılımıyla gerçekleştirdik. Festivalimiz süresi boyunca yaklaşık olarak 10 bin misafire ev sahipliği yaptı. Gerçekleştirmiş olduğumuz bu organizasyonun uluslararası nitelikte olmasına katkı sağlayan Valiliğimize, Büyükşehir Belediyemize, SATSO’ya ve tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Şehrimizin protokolü festivalin açılışından kapanışına kadar 4 gün boyunca bizleri yalnız bırakmayarak festivale katılan üreticimizi cesaretlendirip mutlu ettiler. Önümüzdeki yıl daha büyük bir organizasyonla bir araya gelmeyi umut ediyoruz” dedi.

Ekonomiye katkı

Başkan Toçoğlu, “Sakarya, süs bitkiciliği konusunda uzun yıllar devam eden çalışmalar neticesinde ciddi mesafe kat etti. Şehrimizde çeşit çeşit süs bitkisi üretip aynı zamanda yurt dışına da ihraç edebiliyoruz. Bu festival Peyzaj ve Süs Bitkiciliği ekonomisine ciddi anlamda maddi ve manevi katkı sağlayan bir organizasyon oldu. İlk defa düzenliyor olmamıza rağmen festivale yurtiçi ve yurtdışından olan talepler bizleri fazlasıyla memnun etti” dedi.

Süs bitkiciliğinin merkezi

Toçoğlu, “Bu festival sadece Sakarya için değil, ülkemiz için büyük bir kazanım. Sakarya süs bitkiciliği konusunda büyük bir ivme yakalamış durumda. Süs bitkiciliğinin merkezi haline gelmek istiyoruz. Şehrimiz büyük önem arz eden Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivaline destek olan Valiliğimize, SATSO’ya, diğer paydaşlara şükranlarımı sunuyorum. Festivalin sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayan organizasyon komitesini de ayrıca kutluyorum. İnşallah bu tarz projelerle şehrimiz süs bitkiciliğinin dünyaya açılan markası olacak” diye belirtti.

 

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 484 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU