Günün Tarihi:3 Nisan 2020

‘Gücümüz kalmadı’


Mısır fiyatlarında büyük bir oyun oynandığını söyleyen Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, “ Her gün fiyatta indirim yapılıyor. Bir hafta önce tonu 900 lira olan mısır bugün 700 lira. Biz çiftçilerin bu oyunlara dayanacak gücü kalmadı” dedi.

‘Mağdur ediliyor’

Adapazarı Ziraat Odası’nın meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Adapazarı çiftçisinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantının ardından açıklamalarda bulunan Oda Başkanı Ercan Ateş, fındıkta olduğu gibi mısırda da çiftçinin mağdur edildiğini ve kimsenin buna ses çıkarmadığını dile getirdi. Çiftçinin isyanının yetkililer tarafından görmezden gelindiğini söyleyen Ateş, “Nasıl aylarca fındık fiyatları konusunda sesimizi duyurmaya çalışmamıza rağmen yetkililer tarafından yalnız bırakıldıysak bugünde aynı senaryoyu mısırda yaşıyoruz” dedi.

‘Meydanlara çıkarız’

Mısır fiyatlarının on beş gün içerisinde ton başına 200 lira indiğini söyleyen Ercan Ateş, “ İlk günden itibaren oynanan bu oyununa karşı çiftçinin haklarını savunmak için haykırıyoruz.  Her zaman olduğu gibi yine çiftçi mağdur ediliyor. Birilerinin bizlerin sırtından para kazanmasına daha ne kadar müsaade edilecek? Yetkililer ne zaman sesimizi duyarak bizlere sahip çıkacaklar? Tarlada aylarca çalışarak emek vererek ürününü yetiştiren insanlar bu fiyatları ve oynanan oyunları gördükçe isyan ediyorlar. Biz her zaman çiftçinin yanındayız. İsyanımızı görmezden gelemeye devam etmeleri halinde meydanlara çıkarak sesimizi duyuracağız” dedi.

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU