Günün Tarihi:6 Mart 2021

Akyazı MYO’da devir teslim


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde yapılandırılma süreci devam ediyor. Akyazı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atanan Dr.Öğretim Üyesi ihsan Küçükrendeci, görevi Prof.Dr. Ahmet Tutar’dan devraldı.

Başarı dileği

Akyazı MYO’da gerçekleşen törene Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.MehmetSarıbıyık, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve akademisyenler katıldı. Rektör Mehmet Sarıbıyık, yaptığı konuşmada görevi devreden Ahmet Tutar’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, İhsan Küçükrendeci’ye de başarılar dileklerinde bulundu.

 

Eğitime katkı

Rektör Mehmet Sarıbıyık, meslek yüksekokullarında ortaya koydukları projelerle Türkiye’ye örnek olan bir yapıyla eğitim verdiklerini söyleyerek, “Uygulamalı eğitime büyük önem veriyoruz, hayata geçirdiğimiz işyeri eğitim ve uygulama projeleriyle meslek yüksekokullarını iş ve sanayi dünyasıyla buluşturduk. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik eğitim yöntemlerimizle hem bölgeye hem de eğitime katkılar sağladık. Sayın Akyazı Belediye Başkanı’mıza da okulumuza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim. Yeni süreçte de üniversitemiz yerel yönetimlerle ve iş dünyasıyla yakın çalışmaya devam edecek” dedi.

 

Üzerine düşmeye

Devir teslim öncesi yapılan konuşmalarda Akyazı’ya açılması planlanan Sağlık Bilimleri Fakültesi de gündeme geldi. Akyazı Belediye Başkanı ilçenin önemli bir kazanımı olarak gördükleri fakülteyle ilgili üzerlerine düşenleri yapmaya hazır olduklarını belirtirken Rektör Mehmet Sarıbıyık da Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin sağlık turizmini de hareketlendirecek farklı bir yapıyla hayata geçirmek istediklerini vurguladı.

 

Mezun olabilecek

Rektör Sarıbıyık “ Açmayı planladığımız fakülte ve bölümleri ihtiyaçlar doğrultusunda hayata geçireceğiz. Temel amacımız öğrencilerimizin uygulama yapabilecekleri, nitelikli, donanımlı bir şekilde mezun olabilecekleri bir eğitim sistemidir. Bilgiyi beceriyle bütünleştiren bir üniversite olacağız. Bu vizyonla, toplumun ve sektörün de üniversiteden faydalanabilmesini sağlayacağız. Akyazı’nın potansiyellerini de dikkat alarak tamamlayıcı tıp alanında bölümler ve uygulamalar açmayı hedefliyoruz. Böylelikle hem Akyazı kazanacak, hem öğrencilerimiz kazanacak, hem de yurt içi ve yurt dışından gelecek insanlar kazanacak” dedi.

 

Tutar’a plaket

Tören sonrasında Akyazı MYO eski Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar yeni Müdür Öğretim Üyesi Dr. İhsan Küçükrendeci’ye çiçek takdim ederken, yeni Üniversitenin Rektörü Pro. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ta görevi devir eden eski Müdür Tutar’a plaket takdim etti.

 

7 Ekim 2018 , Pazar Bu haber toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU